REKLAMA

Powell przyniósł silne wzrosty na Wall Street

2019-06-04 22:49
publikacja
2019-06-04 22:49
Powell przyniósł silne wzrosty na Wall Street
Powell przyniósł silne wzrosty na Wall Street
fot. ventdusud / / YAY Foto

To były najsilniejsze wzrosty od pięciu miesięcy. Dow Jones i spółka urośli po przeszło 2%. Tak silną reakcję rynku najczęściej tłumaczy się wypowiedzią szefa Rezerwy Federalnej.

- Będziemy działać odpowiednio, aby podtrzymać wzrost gospodarczy z silnym rynkiem pracy i inflacją zbliżoną do naszego symetrycznego celu w wysokości 2% - powiedział we wtorek Jerome Powell. Szef Fedu dodał, że jego instytucja będzie "bacznie monitorować" skutki wojny handlowej.

Powell nie powiedział nic konkretnego w kwestii przyszłej ścieżki stóp procentowych, ale rynkowi komentatorzy zinterpretowali jego słowa jako otwarcie furtki dla OBNIŻKI ceny pieniądza. Podobno tylko dlatego, że szef Fedu nie użył frazy o "cierpliwości" w dostosowywaniu polityki pieniężnej. Dodajmy, że w poniedziałek rynek terminowy zaczął dyskontować już TRZY obniżki stopy funduszy federalnych w tym roku, podczas gdy jeszcze w listopadzie spodziewał się jednej bądź dwóch... podwyżek.

Reakcja Wall Street na "zbawcę" Powella była piorunująca. S&P500 zakończył dzień zwyżką o 2,06%. S&P500 poszedł w górę o 2,14%, a Nasdaq aż o 2,65%. W ten sposób amerykańskie indeksy odreagowały dość znaczące spadki z maja, po których znalazły się na najniższych poziomach od marca.

Teraz rynek jest niemal "pewny", że do września Rezerwa Federalna obniży stopy procentowe. W teorii niższe stopy sprzyjają wyższym cenom akcji. Maleje wówczas koszt kapitału (i tzw. stopa wolna od ryzyka) oraz koszty finansowe spółek, co podnosi wartość akcji w modelach wyceny. Sztucznie zaniżane przez Fed stopy procentowe przez ostatnie 10 lat były podstawowym paliwem giełdowej hossy.

Krzysztof Kolany

Źródło:
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Komentarze (7)

dodaj komentarz
open_mind
Zachodnia demokracja się wynaturzyła, i postępuje po równi pochyłej w dół, oby to nie skończyło tragicznie. Mój tekst z 10/10/2018 jak najbardziej aktualny - wszystko postępuje tak jak przewidziałem. https://pokazywarka.pl/08svrp/
grzegorzkubik
Kilka słów Trumpa i cła narzucone na Chiny nie uwalają od razu gospodarki. To powoduje zawirowania po czym indeksy znów wracają na właściwy tor.
bigboom
Do kiedy ludzie będą wierzyc że można tak bez końca. Pozdrawiam myślących.
zbyszek_
To bedzie jakos tak jak w 70 latach , ze beda niskie stopy i bardzo slabe wyniki finansowe, i jak w japoni, ze bank centralny kupi wszystkie spolki i obligacje za kase wpisana w komputer z niczego.

dlatego imho surowce, PM pojda do gory
open_mind
Bonus dla kadry i uciekamy z rynku
mooooo
Amerykanka gospodarka !!! Na południu Ameryki południowej a także w Kanadzie nie chcą przyjmować amerykańskich kart płatniczych zadają gotówki lub potwierdzonego czeku !
talmud
BUAHAH HAHAA HAAHA - tak wyglada "najwieksza gospodarka" buahaa wszystko sie robi zeby zaczarowac rzeczywistosc.........

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki