REKLAMA

Posłanka PiS zajmuje mieszkanie komunalne. Płaci śmiesznie niski czynsz

2023-06-04 18:21
publikacja
2023-06-04 18:21

116 zł 43 gr miesięcznie. O takim czynszy większość Polaków może pomarzyć. Posłanka PiS Anna Paluch zajmuje mieszkanie komunalne w Krościenku nad Dunajcem. Gdy je zajmowała, jej się po prostu. Ale teraz? Tamtejsza kolejka biednych takie lokale, jak wszędzie, jest spora. 

Posłanka PiS zajmuje mieszkanie komunalne. Płaci śmiesznie niski czynsz
Posłanka PiS zajmuje mieszkanie komunalne. Płaci śmiesznie niski czynsz
fot. GRZEGORZ KRZYZEWSKI / / FOTONEWS

Nazwana przez Onet Baronową PiS z południa Polski Anna Paluch od lat 90. zajmuje mieszkanie komunalne o powierzchni 38,3 m kw. W przeliczeniu płaci więc zaledwie 3,04 zł za metr kwadratowy. Jak mówią mieszkańcy Krościenka i nie tylko, jest to skandal, gdyż Anna Paluch nie należy do osób, którym należy się finansowa pomoc. Zgodnie z najnowszym oświadczeniem majątkowym za 2022 rok jej dochód brutto, na który składa się dieta, uposażenie poselskie i emerytura, to ponad 304 tys. zł. Miesięcznie ma więc do dyspozycji około 25 tys. zł.

Obecnie posłanka jest także w trakcie budowy domu. W 2021 roku w oświadczeniu majątkowym wyceniła jego "stan surowy otwarty" na 340 tys. zł, a najnowszym figuruje już jako "stan surowy zamknięty" o wartości 600 tys. zł. Częściowo sfinansowała go z kredytu w wysokości 270 tys. Od września 2021 roku spłaciła już 250 tys. zł. Dodatkowo zaciągnęła pożyczkę 25,5 tys. zł z sejmowego funduszu świadczeń socjalnych.

Zgodnie z prawem, by otrzymać mieszkanie komunalne, trzeba mieć wystarczająco niskie dochody. Jak się jednak okazuje, po przyznaniu lokalu dochody nie są już weryfikowane, a tym bardziej - zarabiający więcej nie są proszeni o ich opuszczenie. Mogą to jedynie zrobić dobrowolnie. 

Anna Paluch pracowała w geodezji, ale już od kilkudziesięciu lat porzuciła ten zawód na rzecz polityki i swoją przyszłość związała z braćmi Kaczyńskimi. Od 2005 roku jest posłanką. 

aw

Źródło:
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (51)

dodaj komentarz
prawnuk
za mieszkanie komunalne powinno sie placić % dochodów..... np 25% i wtedy w komunalnych będą mieszkać tylko ubodzy
ministerprawdy
Kupę bardzo bogatych ludzi ma komunalne - czasem po 150 m2. Oczywiście wielu wykupiło z rabatem 90-99% ale niektórzy jeszcze nie.
aud
"116 zł 43 gr miesięcznie. O takim czynszy większość Polaków może pomarzyć. Posłanka PiS Anna Paluch zajmuje mieszkanie komunalne w Krościenku nad Dunajcem. Gdy je zajmowała, jej się po prostu. Ale teraz? Tamtejsza kolejka biednych takie lokale, jak wszędzie, jest spora."

Czy ktoś redaguje te teksty ??. Czy szanowny
"116 zł 43 gr miesięcznie. O takim czynszy większość Polaków może pomarzyć. Posłanka PiS Anna Paluch zajmuje mieszkanie komunalne w Krościenku nad Dunajcem. Gdy je zajmowała, jej się po prostu. Ale teraz? Tamtejsza kolejka biednych takie lokale, jak wszędzie, jest spora."

Czy ktoś redaguje te teksty ??. Czy szanowny autor ma tylko siano w głowie czy może coś wiecej ?? Przecież tego nie da się czytać!.
ssmentek
Może lepsza taka posłanka, która zarabia dobrze ale jak na Warszawę to żadne kokosy. Za to reprezentuje twoje interesy, niż Tusk, który ciągnie dziesiątki tysięcy i złotych i jeszcze euro z Brukseli, za reprezentacje obcych interesów, często twoim kosztem...
tomkooo odpowiada ssmentek
prezstan zlodziei tlumaczy i wszedzie tuska wciskac. zejdz na ziemie, pis jest gorszy niz po. kradna klamia, zadluzaja przyszle pokolenia, rozwalaja sadownictwo by bezkarnie krasc i niszczyc przeciwnikow.
wilanow odpowiada tomkooo
suweren tak chciał!
kololux
Ludzie u władzy i na urzędach nigdy krzywdy sobie nie zrobią. Diety, biura, samochody i mieszkania służbowe, darmowe loty, nagrody, posadki dla znajomych i rodziny… Marnotrawstwo, rozrzutność, przywłaszczanie publicznych pieniędzy jest normą. Rządy wielu krajów je zadłużają, by przekupić rozdawnictwem wyborców i wygrywać wybory.Ludzie u władzy i na urzędach nigdy krzywdy sobie nie zrobią. Diety, biura, samochody i mieszkania służbowe, darmowe loty, nagrody, posadki dla znajomych i rodziny… Marnotrawstwo, rozrzutność, przywłaszczanie publicznych pieniędzy jest normą. Rządy wielu krajów je zadłużają, by przekupić rozdawnictwem wyborców i wygrywać wybory. To rozdawnictwo odbije nam się kiedyś czkawką. Im zależy, by lud był ciemny finansowo. Czytaliście ksiązke pt. Emerytura nie jest Ci potrzebna? Pokazuje jak zarządzać pieniędzmi, zbudować sobie bezpieczeństwo finansowe a nawet finansową wolność, duży majątek, wyjść spod wpływu rządzących i być wolnym od ich widzi mi się.
tomkooo odpowiada ssmentek
chcialem pociagnac temat "naszych interesow" - czy upolitycznione sady to "nasz interes" ? czy upolityczniona prokuratura to "nasz interes" ? czy wyroki TK po kolezensku bo kolege kaminskiego trzeba chronic to "nasz interes" ? czy to interes mafii pis ? bo moze cos cie sie pomylilo ?
ssmentek odpowiada tomkooo
Tak są upolitycznione! W Polsce sędziowie biorą udział w manifestacjach politycznych jak Michał Laskowski wczoraj. :) W Niemczech, sędzia jak wydaje "nieprawidłowe" wyroki to po 5 latach kadencji leci na zbity pysk. Jeden sędzia który wydał "zły" wyrok 2 lata temu, miał nalot policji w nocy. We Francji sędziowie Tak są upolitycznione! W Polsce sędziowie biorą udział w manifestacjach politycznych jak Michał Laskowski wczoraj. :) W Niemczech, sędzia jak wydaje "nieprawidłowe" wyroki to po 5 latach kadencji leci na zbity pysk. Jeden sędzia który wydał "zły" wyrok 2 lata temu, miał nalot policji w nocy. We Francji sędziowie za protesty są pałowani. Masz za niskie IQ po prostu dlatego nie ogarniasz rzeczywistości...
tomkooo odpowiada ssmentek
a gdzie maja chodzic jak widza, co sie w systemie sadownictwa dzieje ? maja siedziec cicho i pozwolic na autorytaryzm ? to chyba ty masz niskie iq skoro tego nie widzisz. btw jakas odpowiedzialnosc sedziowie musza miec, ale nie w formie pisowskiej, gdzie banda kolegow partyjnych bedzie oceniac sedziow :) takie sa standardy pisowskie,a gdzie maja chodzic jak widza, co sie w systemie sadownictwa dzieje ? maja siedziec cicho i pozwolic na autorytaryzm ? to chyba ty masz niskie iq skoro tego nie widzisz. btw jakas odpowiedzialnosc sedziowie musza miec, ale nie w formie pisowskiej, gdzie banda kolegow partyjnych bedzie oceniac sedziow :) takie sa standardy pisowskie, ze wciskami wszedzie kolegow - zobacz ostatni wyrok TK gdzie koledzy z TK dali koledze dudzie nowe przywileje, zeby kolege kaminskiego ratowac. w pewnym sensie mozna by pol polski wybic, a duda moglby umorzyc taka sprawe ;)))

Powiązane: Afery rządu PiS

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki