REKLAMA

Pekao: Popyt na kredyty nadal duży, popularność kanałów zdalnych po pandemii nie spadnie

2021-09-16 06:22
publikacja
2021-09-16 06:22
Pekao: Popyt na kredyty nadal duży, popularność kanałów zdalnych po pandemii nie spadnie
Pekao: Popyt na kredyty nadal duży, popularność kanałów zdalnych po pandemii nie spadnie
/ Pekao

Popyt na kredyty hipoteczne i gotówkowe pozostaje w III kwartale bardzo duży, widać także ożywienie kredytowe w segmencie małych i średnich firm. Wzrost popularności wśród klientów wykorzystania kanałów zdalnych powinien się utrzymać także po pandemii - poinformował PAP Biznes wiceprezes Pekao SA Wojciech Werochowski.

„Widzimy, że kredyty konsumenckie wróciły w sektorze do poziomu sprzedaży sprzed pandemii, natomiast sprzedaż kredytów hipotecznych jest o wiele większa. Powodem tej większej sprzedaży hipotek są niskie stopy procentowe, dostępność tych kredytów i optymizm konsumentów. Obserwujemy także popandemiczne ożywienie w segmencie małych i średnich firm” - powiedział PAP Biznes Werochowski w kuluarach Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie.

„W III kwartale ze względu na wakacje nastąpiło sezonowe wypłaszczenie sprzedaży i to się nie zmienia. Popyt na kredyty hipoteczne i gotówkowe jest jednak bardzo duży, a wrzesień rozpoczął się dobrze” – dodał.

Werochowski poinformował, że część klientów banku do tej pory była mocno przywiązana do tradycyjnych kanałów korzystania z bankowości, ale podczas pandemii Pekao zaobserwował duży wzrost zainteresowania kanałami zdalnymi.

„Co ciekawe, obecnie to zainteresowanie bankowaniem przez kanały zdalne się utrzymuje. Coraz większa liczba klientów korzysta z mobilnej aplikacji PeoPay, a sprzedaż pożyczek gotówkowych przez internet lub aplikację jest coraz popularniejsza” – powiedział Werochowski.

„Myślę, że duże zainteresowanie bankowością cyfrową utrzyma się także po pandemii – jej wygodę doceniają klienci, jak i pracownicy banku” – dodał.

Pekao informował wcześniej, że liczba osób aktywnie korzystających z jego bankowości mobilnej ponownie wzrosła, osiągając na koniec czerwca 2,2 miliona wobec 1,8 miliona rok wcześniej. Ponad połowa (55 proc.) pożyczek konsumenckich sprzedawana jest przez internet. (PAP Biznes)

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki