REKLAMA

Polskie kombajny jadą do Rosji

2015-12-16 16:05
publikacja
2015-12-16 16:05
Polskie kombajny jadą do Rosji
Polskie kombajny jadą do Rosji
/ materiały dla mediów

Należąca do Grupy Kopex spółka Kopex Sibir podpisała kontrakt z Kompanią Węglową „Sibirskaja” na dostawę Kombajnu Ścianowego KSW-460NE wraz z niezbędnymi częściami zamiennymi. Wartość brutto kontraktu to ponad 1,6 miliona euro.

fot. JODLOWSKI TOMASZ / / FOTORZEPA/FORUM

Kombajn zostanie dostarczony do Kopalni Uwalna w obwodzie kemerowskim. To pierwszy tego typu kombajn dostarczany do tej kopalni. W sumie w Rosji pracuje już 21 wyprodukowanych przez Grupę Kopex kombajnów typu KSW-460NE. Termin dostawy wyznaczono na 27 kwietnia 2016 r.

Kombajn typu KSW-460NE jest dwuramionowym kombajnem ścianowym. Przeznaczony jest do dwukierunkowego urabiania i ładowania urobku w wyrobiskach ścianowych o nachyleniu poprzecznym do 20° oraz nachyleniu podłużnym do 35°.

Podpisana umowa jest już piątym w tym roku kontraktem podpisanym przez Grupę Kopex
w Kuźnieckim Zagłębiu Węglowym.

Branża ma problem

Mimo ekspansji na rynek rosyjski, kurs spółki osuwa się coraz niżej. Tylko w tym roku giełdowa wycena Kopeksu spadła o 65%. Spółce nie służy m.in. zapaść na rynku węgla. Mniejsze zyski kopalń oznaczają bowiem mniejszą skłonność do kupowania nowych kombajnów.

fot. / / Bankier.pl

Grupa Kopex produkuje i dostarcza nowoczesne maszyny i urządzenia dla przemysłu wydobywczego. Zajmuje się specjalistycznymi usługami dla górnictwa oraz handlem energią i węglem kamiennym. Grupa Kopex obsługuje inwestycje w przemyśle wydobywczym w Polsce i na największych rynkach górniczych świata.

Źródło:
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (22)

dodaj komentarz
~zeflik
A na zdjęciu cwiet Rasiji!
~zeflik
A na zdjęciu kwiet Rasiji!
~o_wPisDuDa
Jak miło popatrzeć jak Polski przemysł kwitnie za nowej praworządnej władzy....poprzednia władza zlikwidowała cały Polski przemysł i doprowadziła kraj do ruiny a nowej wystarczyło tylko miesiąc aby podnieść nasz przemysł z kolan!
~wujek
Na zdjęciu chyba goście z Chin... W górnym prawym rogu plakat z flagami Polski i Chin... Czy taki kombajn odkopie złoty pociąg..?
~Gość
„Polskie kombajny jadą do Rosji” – tak brzmi tytuł. KOMBAJNY – liczba mnoga. A czego się dowiadujemy z treści? „Na dostawę Kombajnu”, „Kombajn zostanie dostarczony”, czyli… jeden! Po prostu kupili jeden kombajn, a tytuł grzmi jakby zrobili deal na przynajmniej kilka jak nie naście albo i dziesiąt sztuk. „Polskie kombajny jadą do Rosji” – tak brzmi tytuł. KOMBAJNY – liczba mnoga. A czego się dowiadujemy z treści? „Na dostawę Kombajnu”, „Kombajn zostanie dostarczony”, czyli… jeden! Po prostu kupili jeden kombajn, a tytuł grzmi jakby zrobili deal na przynajmniej kilka jak nie naście albo i dziesiąt sztuk. Wielki mi kontrakt, na łączną sumę wartości lepszego domu. :) Kpina z ludzi, panie, któryś się nawet pod tym gniotem nie podpisał.
Normalną praktyką jest dopisywanie źródła w postaci własnego portalu? Jaki jest w tym w ogóle sens? Publikacja na bankier.pl na podstawie źródła w bankier.pl… To czyni tę informację bardziej wiarygodną? „Niesondzem”.
~przodowy
Kupują 1 na miejscu rozbierają i kopiuja to samo robili z kombajnami i ladowarkami z firmy Famur
~niewiem
Mimo embargo dostaw do rosji , sprzedajemy towary ???
~rtvfcedxs
1,6 mln euro, czyli okolo 5 mln zlotych ..... Cena ladnej willi pod Krakowem. Wielki mi kontrakt, zeby sie gazety rozpisywaly .
~prezes
Wlasnie, jako prezes chcialem sobie taka wille kupic, a spolke udupic
~Jan
W czasach minionych chodził taki kawał o tym jak to Chińskie kombajny naruszyły granicę ze Związkiem Radzieckim na co Radzieckie traktory odpowiedziały ogniem. taki żarcik

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki