REKLAMA

Polregio w 2020 r. odnotowało 23 mln zł zysku przy ok. 1,5 mld zł przychodów

2021-04-14 13:36
publikacja
2021-04-14 13:36
Polregio w 2020 r. odnotowało 23 mln zł zysku przy ok. 1,5 mld zł przychodów
Polregio w 2020 r. odnotowało 23 mln zł zysku przy ok. 1,5 mld zł przychodów
fot. Michał Dyjuk / / FORUM

Polregio, największy kolejowy przewoźnik pasażerski w Polsce, zanotował w ubiegłym rok blisko 1,5 mld zł przychodów i wypracował 23 mln zł zysku. Zadłużenie finansowe spółki zmalało o ponad 30 mln zł, a koszt działalności gospodarczej o 11 mln zł - poinformował w środę przewoźnik.

“Dodatni wynik finansowy wypracowaliśmy dzięki efektywnemu zarządzaniu i ogromnej mobilizacji wszystkich pracowników, przy wsparciu właściciela - Agencji Rozwoju Przemysłu - i dzięki dobrej współpracy z samorządami województw oraz stroną społeczną” - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes Polregio Artur Martyniuk.

Dodał, że przed spółką stoi ogromne wyzwanie modernizacji i wymiany taboru na nowoczesny, by podróż Polregio była jeszcze bardziej komfortowa i konkurencyjna.

“Stąd intensywnie pracujemy nad planem pozyskania nowych pojazdów i modernizacji obecnie eksploatowanych, przy wykorzystaniu najbardziej optymalnego modelu finansowego. Do Krajowego Planu Odbudowy złożyliśmy wnioski dotyczące zakupu i modernizacji taboru łącznie na ponad 6 mld zł” - poinformował.

Spółka podkreśliła, że dobre wyniki osiągnęła, mimo bardzo niekorzystnych warunków rynkowych wywołanych pandemią Covid-19, w tym zamknięcia gospodarki wiosną oraz jesienią, które spowodowały znaczący spadek liczby pasażerów.

Zaznaczono, że pierwszy raz w swojej 20-letniej historii, w 2020 r. Polregio podpisało wieloletnie umowy przewozowe z samorządami 14 województw na obsługę połączeń kolejowych o wartości 9 mld zł.

Polregio to największy pasażerski przewoźnik kolejowy w Polsce. Udział firmy w rynku wynosi 27 proc. Większościowym udziałowcem spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Advertisement

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki