Polenergia ma umowę kredytową finansującą budowę farm fotowoltaicznych

2019-10-22 15:40
publikacja
2019-10-22 15:40

Polenergia podpisała z ING Bankiem Śląskim umowę kredytową finansującą budowę farm fotowoltaicznych - poinformowała spółka w komunikacie. Umowy kredytu obejmują kwotę łącznie do 44,5 mln zł.

/ fot. Tomasz Ras / Puls Biznesu

Na podstawie umowy, bank udzieli spółce kredytu m. in. na refinansowanie nakładów na budowę 8 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy około 8 MW zlokalizowanych w województwie lubuskim w gminie Sulechów, w wysokości do 15,5 mln zł. Planowany termin oddania do użytkowania tego projektu oraz wykorzystania środków z kredytu to styczeń 2020 r.

Dodatkowo, umowa przewiduje udzielenie finansowania na budowę kolejnych farm fotowoltaicznych o łącznej mocy do 12 MW i obsługę podatku VAT w kwocie nie większej niż 29 mln zł, pod warunkiem m.in. wygrania aukcji dla odnawialnych źródeł energii oraz podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Umowa przewiduje maksymalny okres spłaty kredytu do czerwca 2034 r. w odniesieniu do pierwszego projektu oraz do czerwca 2035 r. w odniesieniu do drugiego projektu. Oprocentowanie kredytu równa się stawce WIBOR 3M powiększonej o marżę banku.

"Budowa farm fotowoltaicznych w Sulechowie jest już bliska ukończenia, a planowany termin rozpoczęcia eksploatacji to styczeń 2020 roku. Szacowana roczna produkcja wyniesie ponad 8 GWh, co odpowiada rocznemu zapotrzebowaniu na energię elektryczną 4,5 tysiąca gospodarstw domowych" - podała Polenergia w komunikacie. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki