Podszywają się pod Przelewy24

Nest Bank ostrzega przed wiadomościami zawierającymi w tytule hasła „potwierdzenie transakcji (nr)" lub „faktura Vat (nr)”. Oszuści wysyłają spreparowane potwierdzenia transakcji, podszywając się pod Przelewy24.
 
Jak podaje bank, wiadomości rozsyłane są z różnych adresów e-mail, ale za każdym razem ich nadawca podszywa się pod serwis Przelewy24, wysyłając sfałszowane potwierdzenie rzekomo dokonanej transakcji.

(YAY Foto)

"Odbiorca wiadomości proszony jest o weryfikację, iż nie jest robotem, w trakcie tej operacji pobierana zostaje na urządzenie użytkownika aplikacja zawierająca złośliwe oprogramowanie, które przechwytuje login i hasło do bankowości elektronicznej" - informuje bank.

Na doniesienia zareagowała też sama spółka Przelewy 24, ostrzegając przed próbami zainfekowania komputerów i telefonów odbiorców e-maili. "Nadawcą tych maili nie jest PayPro S.A. (właściciel serwisu Przelewy24)" - podkreśla firma. Pokazuje też, jak wygląda prawidłowe potwierdzenie płatności dokonanych poprzez Przelewy24 - prezentujemy je poniżej.

(Przelewy24)

Nest Bank idzie w ślady banków wielokrotnie wydających podobne komunikaty w przeszłości i podkreśla, żeby nie otwierać załączników z wiadomości od nieznanych adresatów i nie klikać w linki zamieszczone w takich wiadomościach. Podobny komunikat wydały Przelewy24: "prosimy o nieklikanie w linki zawarte w tym mailu, prowadzące do zagranicznych serwerów; przestrzegamy też przed instalacją nieznanego oprogramowania na swoich urządzeniach".

(Bankier.pl)

MW

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 7 niepelnosprawny_org

miałem niby przelewy24 email w spamie, cos podobnego...

! Odpowiedz