REKLAMA

Plasma System planuje utrzymanie przychodów i zysków w '13

2013-04-12 12:05
publikacja
2013-04-12 12:05

Spółka Plasma System, notowana na rynku NewConnect, chce utrzymać poziom przychodów i zysków w 2013 roku, przy jednoczesnym zwiększeniu udziału w sprzedaży produktów i usług. Spółka planuje inwestycje na ok. 10 mln zł, rozważa emisję akcji - poinformowała Plasma System w raporcie rocznym.

Plasma System chce w tym roku zwiększyć sprzedaż produktów i usług o 15 proc., utrzymując jednocześnie łączne przychody na poziomie niezmienionym w ujęciu rok do roku.

W 2012 roku przychody spółki wzrosły o ponad 100 proc. do 27,3 mln zł, co wynikało głównie ze wzrostu sprzedaży produktów. Zysk netto Plasma System wzrósł w ubiegłym roku ponad trzykrotnie do 3,9 mln zł.

Spółka podała w raporcie rocznym, że w 2013 roku chce poszerzyć ofertę o nowe produkty wykonane w oparciu o technologie laserowego napawania materiałów oraz usługę zwiększającą trwałość kół taboru szynowego.

W związku z realizacją planowanych inwestycji Plasma System zamierza pozyskać zewnętrzne finansowanie w wysokości ok. 10 mln zł. Zarząd spółki rozważa w tym celu emisję akcji.

"Wciąż prowadzone są również działania w zakresie pozyskania inwestora branżowego lub finansowego, co w połączeniu z planowanym wprowadzeniem akcji spółki na parkiet główny będzie optymalnym scenariuszem rozwoju Plasma System" - dodano w raporcie.

W projektach uchwał na walne zgromadzenie zwołane na 8 maja zarząd spółki proponuje emisję od 400 tys. do 600 tys. akcji z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Minimalna cena po jakiej będą emitowane akcje ma nie być niższa niż 12 zł.

W piątek o godz. 11.35 kurs akcji spółki spada do 13,07 zł. (PAP)

kuc/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki