REKLAMA

Pierwszy polski pięciogwiazdkowy DoubleTree by Hilton w OVO Wrocław

2015-03-26 14:02
publikacja
2015-03-26 14:02
Pierwszy polski pięciogwiazdkowy DoubleTree by Hilton w OVO Wrocław
Pierwszy polski pięciogwiazdkowy DoubleTree by Hilton w OVO Wrocław
/ Materiały dla mediów

To będzie pierwszy DoubleTree by Hilton w Polsce, który będzie miał 5 gwiazdek. Najbardziej rozpoznawalna marka hoteli na świecie otworzy obiekt w 2016 roku w budynku OVO Wrocław.

(Materiały dla mediów)

"Biznes bez krawata", kompleksowość usług i płynne przenikanie zewnętrznej architektury do wnętrza budynku - to wyróżniki wrocławskiego pięciogwiazdkowca.

Na świecie działa ponad 400 hoteli DoubleTree by Hilton w ponad 30 krajach. W Polsce zaledwie
2 - w Warszawie i w Łodzi, ale żaden z nich nie osiągnął poziomu pięciu gwiazdek. Dopiero wrocławski DoubleTree będzie mógł się pochwalić tym standardem. Dlaczego międzynarodowa firma zdecydowała się na stworzenie kolejnego obiektu akurat we Wrocławiu i to na tak wczesnym etapie projektu?

- We Wrocławiu brakowało ekskluzywnego hotelu z potężnym zapleczem konferencyjnym, a popyt na takie miejsce staje się coraz bardziej odczuwalny -mówi Shuckie Ovadiah, inwestor i CEO projektu OVO Wrocław. - Wrocław dynamicznie się rozwija, gospodarkę w dużej części napędza międzynarodowy biznes. Wspólnie z Hilton Worldwide stwierdziliśmy, że DoubleTree będzie najodpowiedniejszą marką dla miasta i inwestycji - nowoczesną, przyjazną i doskonale skrojoną na potrzeby biznesu i relaksu.

Dwie kuchnie

DoubleTree by Hilton powstaje w futurystycznym kompleksie OVO Wrocław. Hotel będzie rozciągnięty na kilka kondygnacji. Pod ziemią, na poziomie -2 będzie zlokalizowana główna kuchnia hotelowej restauracji (dania będzie tu przygotowywać 50 osób). Piętro wyżej powstanie centrum fitness
z basenem i saunami, a w sąsiedztwie sala balowa o powierzchni 317 mkw. Będzie ona wysoka - 6 m
- dlatego w rzeczywistości zajmie po części dwie podziemne kondygnacje. Będzie wykończona
w okładzinie corianowej. Na suficie pojawią się wyspy świetlne, które przypominają swoim kształtem wulkany. Za pomocą ścian przesuwnych będzie ją można podzielić na mniejsze przestrzenie. Każda sala posiada możliwość własnej płaszczyzny projekcyjnej.

(Materiały dla mediów)

Lobby i restauracja będą zlokalizowane na parterze. Tutaj też powstanie druga, mniejsza kuchnia,
w której będą przygotowywane m.in. śniadania dla gości, a także centrum konferencyjne, w którym znajdzie się 7 sal. W zależności od potrzeb będzie je można różnie zaaranżować. W tym celu są zaprojektowano ściany mobilne.

Na pierwszym oraz drugim piętrze powstanie 189 luksusowych pokoi, które będą mogły przyjąć
w sumie 380 gości. Najbardziej ekskluzywny apartament będzie mierzył 113 mkw., a z jego okna goście zobaczą park Słowackiego.

Pluszowe poduszki

Marka DoubleTree różni się od swojego rodzeństwa powiązanego w całej sieci Hilton Worldwide, a OVO Wrocław jeszcze podkreśli tę wyjątkowość. Podczas gdy każdy hotel DoubleTree estetycznie może wyglądać inaczej, tak goście mogą oczekiwać najwyższego standardu, który gwarantuje marka. Jej motto brzmi: "Biznes bez krawata". Goście poczują się w hotelu swobodnie, a jednocześnie zostanie im zapewniony najwyższy komfort i najlepsze warunki zarówno do pracy, jak i do odpoczynku.

DoubleTree skupia się na kulturze CARE, czyli Create A Rewarding Experience. Ma to być uosobione przez przyjazną obsługę i komfort na każdym kroku. Powitanie gości ciepłym czekoladowym ciastkiem, gwarancja komfortowego snu i dostęp do ośrodków rekreacji - to niektóre z wyróżników.


(Materiały dla mediów)

DoubleTree by Hilton oferuje zaprojektowane na miarę materace, pluszowe poduszki i luksusową pościel. Na całym świecie hotele zapewniają udogodnienia dla osób aktywnych, np. pola golfowe, korty tenisowe, nurkowanie czy centra fitness i spa. DoubleTree tworzy dla nich specjalne programy
i udogodnienia. W większości lokalizacji goście mogą korzystać z klubów fitness przez 24 godziny na dobę. W OVO Wrocław będzie też można skorzystać z basenu.

Corian na elewacji i w środku

Bardzo ważną cechą będzie kompleksowość OVO Wrocław i ścisłe powiązanie funkcji budynku
z hotelem. Mieszkańcy apartamentów i penthouseów, właściciele biur, a także goście DoubleTree będą mieli dostęp do całej oferty OVO. Skorzystają m.in. z centrum konferencyjnego, restauracji, sali balowej, kawiarni, lokali handlowo-usługowych czy odpoczną na wewnętrznym zielonym patio.

Kolejny atrybut to spójność koncepcji architektonicznej. - OVO Wrocław ma nietypowy, miękki kształt - jest przedstawicielem blobitektury - a jego elewacja powstanie z estetycznego i wytrzymałego corianu. Ta idea przenika do wnętrza budynku, również w częściach hotelowych - mówi Asaf Gottesman, architekt koncepcyjny OVO Wrocław.

Wnętrza mają miękki, zaokrąglony kształt. Przestrzeń hotelowego lobby wraz z lobby barowym
i restauracją płynnie się przenika. W każdej z tych przestrzeni pojawiają się ściany w drewnianej okładzinie o horyzontalnym ułożeniu wzoru. W niektórych miejscach ściany gładko przechodzą w sufit, na którym pojawiają się charakterystyczne dla budynku wyspy świetlne. Wnętrza będą zdominowane przez biel. Dla kontrastu kamienna posadzka będzie w ciemnym graficie. Dopełnieniem będą designerskie meble wypoczynkowe. Kontuar recepcji hotelu będzie miał obły kształt i zostanie pokryty okładziną z corianu. Za nim drewniana ściana, która będzie linearnie podkreślona światłem.

DoubleTree by Hilton w OVO zostanie otwarty w 2016 roku - w czasie, gdy Wrocław będzie pełnił funkcję Europejskiej Stolicy Kultury.

Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~feee
wyszło szkaradnie, ze az bol patrzec. Do gmachu, starego z cegly dowalono cos z bialego betonu (bo corian chyba okazal sie za drogi). wyglada jak wycieczkoiwiec z lar PRL. Ochyda.
~purysta
- W tym celu są zaprojektowano ściany mobilne... - cóż za składnia
- ... najbardziej ekskluzywny apartament ... - SJP jest chyba ogólnie dostępny: najekskluzywniejszy
- Podczas gdy każdy hotel DoubleTree estetycznie może wyglądać inaczej, tak goście mogą oczekiwać najwyższego standardu, który gwarantuje marka.
- W tym celu są zaprojektowano ściany mobilne... - cóż za składnia
- ... najbardziej ekskluzywny apartament ... - SJP jest chyba ogólnie dostępny: najekskluzywniejszy
- Podczas gdy każdy hotel DoubleTree estetycznie może wyglądać inaczej, tak goście mogą oczekiwać najwyższego standardu, który gwarantuje marka. - boska składnia

Wstyd, żeby po polsku nie umieć poprawnie napisać paru zdań! Autokorekta nie wychwyciła? Zwalnia z myślenia?
~show
Tak na zachodzie i w azji wygląda hotel średniej klasy. My dopiero wychodzimy "z nor".
~Podróżnik
Nie zgodzę się,
miałęm przyjemność być w kilku hotelach DoubleTree, tydzień i dłużej. Zwłaszcza w Stanach ta marka nawet promująca się 4 gwiadkami ma znacznie niższe standardy niż polskie sieciowe hotele 3-4*. Podróżuję 3/4 roku i moge powiedzieć, że zdecydowanie nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że na zachodzie
Nie zgodzę się,
miałęm przyjemność być w kilku hotelach DoubleTree, tydzień i dłużej. Zwłaszcza w Stanach ta marka nawet promująca się 4 gwiadkami ma znacznie niższe standardy niż polskie sieciowe hotele 3-4*. Podróżuję 3/4 roku i moge powiedzieć, że zdecydowanie nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że na zachodzie tak wyglądają hotele średniej klasy. Patrząc tylko na wygląd zewnętrzny 5* Sofitele, we Francji i innych krajach prezentują się znacznie gorzej niż ten DoubleTree. Przejeżdżałem koło pustego jeszcze w środku budynku w dniu wczorajszym i według mnie pozostałym hotelom w Polsce będzie trudno mu dorównać. A i reszta europejskich hoteli nie będzie mogła czuć się lepsza od tego nowo powstałęgo.

To nie zmienia faktu iż artykuł mocno gloryfikuje ten hotel nie odwołując się np do standardu 5* Hiltona w Warszawie.
~Tomek
Mega projekt i fajnie buduja, tylko zapomnieli dodac ze dziure pod niego wykopali w 2009 roku a mial byc otwarty na Euro.... 4 lata strat i wizerunku, szkoda troche by mieli reklamy za darmo bo pewno Czesi(reprezentacja) spali by w nim...
~KONESER
Tylko Hilton Forever :-)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki