Pierwsi świadkowie komisji Amber Gold w listopadzie

8, 9 i 10 listopada odbędą się pierwsze przesłuchania świadków przed komisją śledczą do wyjaśnienia sprawy Amber Gold. To ustalenia kolejnego, zamkniętego dla mediów posiedzenia tej komisji.

Pierwsi świadkowie komisji Amber Gold w listopadzie
Pierwsi świadkowie komisji Amber Gold w listopadzie (fot. BS / Bankier.pl)

Posłowie spotkają się za dwa tygodnie - 19. października - by sporządzić listę świadków. Jak powiedziała przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann z PiS-u, lista nie będzie zamknięta. Nie chciała przesądzać, jak będą wyglądały pierwsze przesłuchania. Poinformowała, że świadkowie mają być wzywani na 10:00. Przesłuchania miałyby się kończyć o 17:00.

Krzysztof Brejza z PO ubolewał, że większość komisji nie poparła jego wniosku dotyczącego zbadania procesu legislacyjnego z 2006, gdy kształtował się nadzór finansowy.

Małgorzata Wassermann poinformowała, że do komisji śledczej wpłynęły już pierwsze materiały prokuratury dotyczące Amber Gold.

Komisja śledcza ma zbadać i ocenić prawidłowość i legalność działań instytucji publicznych podejmowanych wobec Amber Gold.

Amber Gold była firmą, która miała inwestować pieniądze klientów w złoto i inne kruszce. W sierpniu 2012 roku ogłosiła likwidację, tysiącom ludzi nie wypłaciła powierzonych jej pieniędzy i odsetek od nich. Sprzeniewierzone fundusze szacuje się na 850 milionów złotych. Szef firmy Marcin P. i jego żona Katarzyna P. zostali aresztowani pod zarzutami oszustwa znacznej wartości. Od 21 marca przed gdańskim sądem trwa ich proces.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Naukowicz/dabr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~aaaaaaa

a brejza dalej mąci, czemu ludzie wybieraja takich cudaków???

! Odpowiedz
0 0 ~Biskup

Dobrze, że SKOK-ow nikt nie ruszy!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr 7,7% V 2019

Znajdź profil