Pierwsi świadkowie komisji Amber Gold w listopadzie

2016-10-05 15:14
publikacja
2016-10-05 15:14

8, 9 i 10 listopada odbędą się pierwsze przesłuchania świadków przed komisją śledczą do wyjaśnienia sprawy Amber Gold. To ustalenia kolejnego, zamkniętego dla mediów posiedzenia tej komisji.

Pierwsi świadkowie komisji Amber Gold w listopadzie / fot. BS / Bankier.pl

Posłowie spotkają się za dwa tygodnie - 19. października - by sporządzić listę świadków. Jak powiedziała przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann z PiS-u, lista nie będzie zamknięta. Nie chciała przesądzać, jak będą wyglądały pierwsze przesłuchania. Poinformowała, że świadkowie mają być wzywani na 10:00. Przesłuchania miałyby się kończyć o 17:00.

Krzysztof Brejza z PO ubolewał, że większość komisji nie poparła jego wniosku dotyczącego zbadania procesu legislacyjnego z 2006, gdy kształtował się nadzór finansowy.

Małgorzata Wassermann poinformowała, że do komisji śledczej wpłynęły już pierwsze materiały prokuratury dotyczące Amber Gold.

Komisja śledcza ma zbadać i ocenić prawidłowość i legalność działań instytucji publicznych podejmowanych wobec Amber Gold.

Amber Gold była firmą, która miała inwestować pieniądze klientów w złoto i inne kruszce. W sierpniu 2012 roku ogłosiła likwidację, tysiącom ludzi nie wypłaciła powierzonych jej pieniędzy i odsetek od nich. Sprzeniewierzone fundusze szacuje się na 850 milionów złotych. Szef firmy Marcin P. i jego żona Katarzyna P. zostali aresztowani pod zarzutami oszustwa znacznej wartości. Od 21 marca przed gdańskim sądem trwa ich proces.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Naukowicz/dabr

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~aaaaaaa
a brejza dalej mąci, czemu ludzie wybieraja takich cudaków???
~Biskup
Dobrze, że SKOK-ow nikt nie ruszy!

Powiązane: Amber Gold

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki