PZU na celowniku Urzędu Ochrony Danych Osobowych

Organizując akcję "Wakacje z PZU- Bezpieczne dziecko” PZU dopełnił wszelkich wymogów prawnych - poinformował ubezpieczyciel odnosząc się do wszczęcia przez UODO postępowania wobec tej firmy w związku z akcją.

Paweł Surówka, prezes zarządu PZU SA.
Paweł Surówka, prezes zarządu PZU SA. (fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu)

"Organizując akcję +Wakacje z PZU - Bezpieczne dziecko+, PZU dopełnił wszelkich wymogów prawnych. Postępowanie Urzędu Ochrony Danych Osobowych będzie dla PZU okazją, by wyjaśnić ewentualne wątpliwości i wykazać swoją transparentność. Będzie dla PZU wyznacznikiem przy organizowaniu w przyszłości podobnych akcji służących zdrowiu i bezpieczeństwu Polaków" - poinformowała firma.

PZU zapewnił, że w toku postępowania w pełni współpracuje z Urzędem i udziela mu wszelkich niezbędnych informacji.

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych wszczął z urzędu postępowanie względem PZU Pomoc, odpowiedzialnego za akcję „Wakacje z PZU Bezpieczne dziecko”. Według UODO, przedmiotem postępowania są związane z usługą „Wakacje z PZU Bezpieczne dziecko” regulacje dotyczące pozyskiwania zgody klientów lub potencjalnych klientów na przetwarzanie danych w celach marketingowych spółek wchodzących w skład Grupy PZU. Chodzi o to, że udzielenie tej zgody przez rodzica lub opiekuna prawnego było warunkiem koniecznym do skorzystania z bezpłatnego ubezpieczenia dziecka. Dodatkowo przedmiotem postępowania jest kwestia informowania osób, których dane zostały pozyskane dla celów marketingowych o możliwości wycofania zgody na ich przetwarzanie w danym celu.

Zdaniem ubezpieczyciela, akcja „Wakacje z PZU - Bezpieczne dziecko” "jest wyrazem społecznej odpowiedzialności PZU, który oprócz celów biznesowych wspiera liczne projekty na rzecz bezpieczeństwa i zdrowia wszystkich Polaków. Olbrzymia liczba dzieci, które skorzystały z ubezpieczenia, świadczy o tym, że akcja została bardzo dobrze przyjęta przez tych, do których była skierowana i którym miała pomóc". (PAP)

autor: Longina Grzegórska-Szpyt, Małgorzata Werner-Woś

mww/lgs/ dym/ je/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne