REKLAMA

PKO BP wprowadza do oferty pożyczkę dla rolników na dowolny cel (aktl.)

2023-02-08 11:36
publikacja
2023-02-08 11:36

PKO BP wprowadza do oferty pożyczkę dla rolników na dowolny cel. Pożyczka do 300 tys. zł oferowana będzie bez żadnych zabezpieczeń, a w przypadku przedstawienia zabezpieczeń rzeczowych, kwota pożyczki może wzrosnąć do 500 tys. zł - poinformował bank w komunikacie prasowym.

W środę rano ofertę preferencyjnych kredytów dla rolników udzielanych przez PKO BP zapowiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

"To jest oferta banku PKO BP (...), który proponuje rolnikom kredyt w wysokości 300 tys. zł nawet na pięć lat, bez żadnych zabezpieczeń, na dowolny cel, który będzie służył w produkcji rolnej. To może być zarówno zakup nawozów, materiału siewnego, sprzętu, wszystkiego tego, co jest potrzebne do prowadzenia gospodarstwa. W przypadku zabezpieczeń może być to nawet 500 tys. zł, ale 300 tys. zł bez żadnych zabezpieczeń" - powiedział wicepremier w TVP1.

"Wiemy, jak często problemem jest uzyskanie płynności. Produkcja rolna ma tę specyfikę, że wpływy do kasy rolnika nie są stałe. Oferta finansowa ma dać pewien bufor posiadania wypłacalności przez cały rok. Będziemy dalej nad tym pracować" - dodał.

PKO BP poinformował w komunikacie prasowym, że wprowadza do swojej oferty pożyczkę dla rolników na dowolny cel. Rolnik może otrzymać pożyczkę do 300 tys. zł bez żadnych zabezpieczeń, nawet na pięć lat. W przypadku przedstawienia zabezpieczeń rzeczowych, kwota pożyczki może wzrosnąć do 500 tys. zł.

Harmonogram spłat jest dostosowany do specyfiki produkcji rolnej. W przypadku produkcji rolnych o długich cyklach produkcyjnych klient może skorzystać z sześciomiesięcznej karencji w spłacie. Bank proponuje rolnikom także konto bezpłatne przez dwa lata.

"Kolejne rzeczy, nad którymi pracujemy, które będą oferowane na rynku w najbliższych dniach i tygodniach, to produkty związane z bardzo ważnym elementem, czyli zakupem i finansowaniem nawozów dla rolników" - powiedział podczas środowego briefingu Paweł Gruza, wiceprezes PKO BP, kierujący pracami zarządu.

W komunikacie prasowym podano, że bank planuje systematycznie rozwijać ofertę.

"W jej skład wchodzą także inne rodzaje kredytów, takie jak: kredyt inwestycyjny na finansowanie zakupów związanych z rozbudową i modernizacją gospodarstwa, udzielany nawet na 20 lat, z możliwością sfinansowania 90 proc. wartości przedsięwzięcia; kredyt w rachunku bez zabezpieczeń nawet do 300 tys. zł, czy pożyczka na start dla rozpoczynających działalność rolniczą" - napisano.

"Rolnicy mogą także skorzystać z leasingu maszyn, urządzeń i wyposażenia budynków inwentarskich w ramach oferty PKO Leasing. Leasing i pożyczka maszyn rolniczych dają możliwość sfinansowania 100 proc. wartości przedmiotu nawet do 10 lat. System spłaty rat dostosowany jest do cyklu produkcyjnego gospodarstwa (raty miesięczne, kwartalne, półroczne oraz harmonogramy sezonowe)" - dodano. (PAP Biznes)

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki