REKLAMA
Tour de spółki

PKO BP wart więcej niż Deutsche Bank

2019-06-06 18:12
publikacja
2019-06-06 18:12
fot. Andrzej Bogacz / FORUM

Największy polski bank PKO BP prześcignął w czwartek niemieckiego giganta Deutsche Bank pod względem wartości giełdowej - napisał w czwartek na twitterze dyrektor biura doradztwa inwestycyjnego Credit Agricole Tomasz Wyłuda.

"Największy polski bank PKO BP, prześcignął właśnie niemieckiego giganta Deutsche Bank pod względem wartości giełdowej. Dziś PKO BP rośnie o około 5 proc. a Deutsche nie radzi sobie w nowym otoczeniu regulacyjnym" - czytamy w czwartkowym wpisie Wyłudy.

Jak powiedział PAP Wyłuda oznacza to, że inwestorzy wyceniają PKO BP jako bardziej wartościowy. "PKO BP ma większy potencjał wzrostu, czyli przyniesienia zysku inwestorom" - powiedział.

Wyłuda dodał, że PKO BP urósł w czwartek na giełdzie o 5 proc. w ujęciu rocznym. "Natomiast Deutsche Bank spadł dzisiaj o 5 proc. na giełdzie, więc PKO BP przeskoczył Deutsche Bank pod względem kapitalizacji rynkowej" - wyjaśnił.

Przedstawiciel Credit Agricole zauważył, że podczas czwartkowej sesji oba banki były warte na giełdzie po około 52 mld zł, ale w pewnym momencie wartość PKO BP była wyższa.

Ekspert przypomniał, że jeszcze kilka lat temu Deutsche Bank był nawet 20-krotnie większym bankiem pod względem kapitalizacji niż największy polski bank. "Ostatnie lata były dla niemieckiego banku dosyć słabe, a dla PKO BP dosyć dobre" - wskazał.

Kapitalizacja Deutsche Banku [mld euro] / Bloomberg

Zdaniem Wyłudy w najbliższych miesiącach "raczej nie zanosi się na poprawę". "Deutsche Bank ma problemy i prawdopodobnie będzie musiał się połączyć z innym bankiem niemieckim. Być może z Commerzbankiem - wówczas wartość tej grupy znowu wzrośnie" - ocenił.

Jak podkreślił, jeszcze przez jakiś czas Polska będzie miała większy bank niż największy niemiecki. (PAP)

autor: Magdalena Jarco

maja/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
--__hubert__---__--__--__--__-
Jeśli upadnie DB , odbije się to dużą czkawką w Europie. Ostanie próby małżeństwa z Commerzbank nie powiodły się widocznie nikt nie chce uczestniczyć w ratowaniu trupa.
rimet1
Czy to ten bank, który rząd PO-PSL sprzedał za grosze ? Teraz widzicie dlaczego na nic nie mieli kasy.
histeryk
W czasach rządu PO-PSL wartość PKO BP wzrosła o ponad 100%. Dziś wartość PKO BP jest taka sama jak w 2014 r., a przez większość okresu rządów PiS była istotnie niższa. Pomyśl lepiej, jaka byłaby wartość PKO BP gdyby nie rządy PiS - pewnie znacznie wyższa.
Udział Skarbu Państwa w PKO BP nie zmienił się podczas
W czasach rządu PO-PSL wartość PKO BP wzrosła o ponad 100%. Dziś wartość PKO BP jest taka sama jak w 2014 r., a przez większość okresu rządów PiS była istotnie niższa. Pomyśl lepiej, jaka byłaby wartość PKO BP gdyby nie rządy PiS - pewnie znacznie wyższa.
Udział Skarbu Państwa w PKO BP nie zmienił się podczas rządów PiS nawet o ułamek procenta. Skarb Państwa ma dokładnie taką samą kontrolę nad tym bankiem jak miał wówczas.
Dodatkowo prezes zarządu PKO BP to ten sam prezes, który był w czasach PO-PSL.
niepelnosprawny_org odpowiada histeryk
ciemnota, PIS zastał biednym po PO, a wzbogacił PKO BP jak nikt z poprzednikow...
histeryk odpowiada niepelnosprawny_org
w TVP i mediach należących do PIS - tak. W rzeczywistości - odwrotnie.
xxpp
Nie, to nie jest ten bank. Jak ktoś kto wchodzi na portal bankier, może nie odróżniać PEKAO od PKO?
gerth
Czyli jest idealny moment na to żeby zamieniać akcje PKOBP na akcje Deutsche Banku - to tak jakby wymieniać złote na marki albo nawet euro - za kilka lat Deutsche Bank będzie wart 5x więcej niż #polskieg....
zzibi2
akcje ani 1 ani 2 nie są perspektywiczne
marianpazdzioch odpowiada zzibi2
Ale tego pierwszego są za to w miarę pewne, oczywiście nie po tej cenie. A jak kupisz jakąś Kanię, czy innego Soloża, to wyparuje ci blisko 100% kapitału.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki