REKLAMA

Oto najbardziej pożądany świąteczny benefit pracowniczy wśród Polaków

2023-12-08 10:24
publikacja
2023-12-08 10:24

Jednorazową premię chciałoby dostać na święta 86 proc. pracowników, a 43 proc. - dodatkowy urlop - wynika z opublikowanego w piątek badania Pracuj.pl. Jak dodano, 41 proc. zatrudnionych spodziewa się w tym roku firmowej wigilii.

Oto najbardziej pożądany świąteczny benefit pracowniczy wśród Polaków
Oto najbardziej pożądany świąteczny benefit pracowniczy wśród Polaków
fot. David-Olivier Gascon / / Unsplash

Jak wynika z badania "Świąteczne plany zawodowe" firmy Pracuj.pl, podobnie jak w poprzednich edycjach świątecznego badania, najbardziej pożądanym świątecznym benefitem jest jednorazowa, okolicznościowa premia finansowa - chciałoby ją otrzymać 86 proc. pracowników. Na drugim miejscu znalazł się dodatkowy urlop na czas świąt, który wskazało 43 proc. badanych. Upominek zamyka listę trzech najbardziej atrakcyjnych prezentów - 34 proc. wskazań.

"Dodatkowy zastrzyk gotówki czy dzień wolny pozostają najbardziej atrakcyjnymi dodatkami z perspektywy pracowników. I nie powinno to dziwić, biorąc pod uwagę wymagające otoczenie makroekonomiczne i utrzymującą się wciąż na stosunkowo wysokim poziomie inflację" - przekazała Agata Roszkiewicz z Pracuj.pl w piątkowej informacji prasowej poświęconej badaniu. Dodała, że większość pracowników przyznała, że w te święta otrzymywana pensja pozwala im na mniej zakupów niż w poprzednim roku - uważa tak 7 na 10 z nich.

Z badania wynika, że 36 proc. badanych spodziewa się otrzymać w te święta premię okolicznościową. Tyle samo myśli, że nie dostanie od pracodawcy żadnego świątecznego benefitu. 33 proc. sądzi, że ich firma zorganizuje w tym roku świąteczną wigilię (większość nastawia się na wigilię poza siedzibą firmy). Natomiast 21 proc. respondentów spodziewa się drobnego upominku, zaś 7 proc. - dodatkowego urlopu na czas świąt.

W ubiegłym roku 62 proc. ankietowanych spodziewało się premii, 56 proc. upominku rzeczowego, a 30 proc. - dodatkowego urlopu.

Czas między Wigilią a Sylwestrem 23 proc. pracowników zamierza wykorzystać na odpoczynek, biorąc wszystkie dni wolne. Takich planów nie ma 31 proc. badanych; 22 proc. nie podjęło jeszcze decyzji dotyczącej urlopu w okresie międzyświątecznym.

Badanie "Świąteczne plany zawodowe" zostało przeprowadzone w listopadzie br. wśród 784 użytkowników serwisu Pracuj.pl. Pomiar został wykonany metodą CAWI.

autor: Aneta Oksiuta

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
inwestor.pl
Grzegorzkubik i jas2 woleliby uścisk dłoni prezesa.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki