REKLAMA

Niskie stany wód w niemieckich rzekach, widać "kamienie głodu"

2022-08-17 15:23
publikacja
2022-08-17 15:23

Liczące nawet kilkaset lat „kamienie głodu” - umieszczane w korytach rzek głazy, na których zaznaczono historycznie niskie poziomy wody - są dowodem na występujące w przeszłości okresy suszy. W tym roku kamienie znów stały się widoczne z powodu niskich poziomów wody w rzekach – informuje w środę portal dziennika „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

Niskie stany wód w niemieckich rzekach, widać "kamienie głodu"
Niskie stany wód w niemieckich rzekach, widać "kamienie głodu"
fot. Ulrich Hufnagel / / FORUM

„Inskrypcje wyryte na kamieniach informują o latach suszy, ale potrafią też ostrzec przed skutkami braku wody: nieurodzajem i głodem” – dodaje "FAZ".

„Niektóre (kamienie głodu) leżą w korytach rzek od wieków i można je zobaczyć tylko wtedy, gdy lato jest naprawdę suche, jak w tym roku. W szczególności na Renie od tygodni odnotowuje się kolejne rekordy” – wyjaśnia "FAZ".

Jak podają lokalne media niemieckie, kamienie głodu odsłoniły się m.in. w Wezerze, Renie i Łabie. Niski stan wody sprawia, że na Renie utrudniony jest transport wodny. Aby zmniejszyć zanurzenie statków, liczbę przewożonych kontenerów zmniejszono ze 150-200 do 20-30.(PAP)

mszu/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Orange Nieruchomości
Orange Nieruchomości
Advertisement

Komentarze (14)

dodaj komentarz
jaszczura
Tradycyjnie kilka dyżyrnych randomów Putina wyśmiewa globalne ocieplenie.
wibor3m10procent
Tak jest, Putin mi płaci :) i to sporo.
jaszczura odpowiada wibor3m10procent
więcej dosypcie sobie lajków, wiarygodniej!
wibor3m10procent
Zaraz zaraz, czy ja dobrze widzę? Kilkaset lat temu już było globalne ocieplenie wywołane przez przemysł ...??
jaszczura
Czy ja dobrze widzę, że ruski troll/konfederata wyśmiewa globalne ocieplenie?
wibor3m10procent odpowiada jaszczura
Klimat zawsze się zmieniał, a globalne ocieplenie zaczęło się w epoce lodowcowej.
jaszczura odpowiada wibor3m10procent
Tak, tak, a wy nie napadliście Ukrainy, tylko oswobadzacie.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
jaszczura
Wania, to już się chociaż nie przelogowuj!
zoomek
No właśnie - to kto te setki lat temu zapłacił za emisję CO2?
Coś mi się zdaje że usuną te kamienie i będą wciskać kit że tak źle jak teraz to nigdy nie było.

Powiązane: Niemcy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki