REKLAMA

Niemcy zachęcają do zbiorkomu. Wprowadzają bilet miesięczny za 9 euro

2022-05-20 09:54, akt.2022-05-23 11:49
publikacja
2022-05-20 09:54
aktualizacja
2022-05-23 11:49

Bundestag zatwierdził w czwartek wieczorem bilet o wartości 9 euro dla podróżujących koleją w transporcie lokalnym i regionalnym. Bilet będzie oferowany od czerwca do sierpnia. Rząd, który przeznacza na ten cel 2,5 miliarda euro, chce tanim biletem złagodzić skutki wzrostu kosztów energii w Niemczech.

Niemcy zachęcają do zbiorkomu. Wprowadzają bilet miesięczny za 9 euro
Niemcy zachęcają do zbiorkomu. Wprowadzają bilet miesięczny za 9 euro
fot. Mistervlad / / Shutterstock

Bilety specjalne będą dostępne w czerwcu, lipcu i sierpniu. Cena za miesiąc wynosi 9 euro. Według Deutsche Bahn bilety można również kupić na wszystkie 3 miesiące jednocześnie - informuje telewizja ARD. Do tej pory 10 euro kosztowała tygodniówka.

Bilety mają być dostępne od poniedziałku za pośrednictwem aplikacji DB Navigator i wszystkich innych cyfrowych kanałów kolejowych. Będą one dostępne w około 5500 automatach biletowych Deutsche Bahn oraz w ponad 400 centrach podróży DB na stacjach kolejowych.

Posiadacze biletu za 9 euro mogą podróżować z nim we wszystkich autobusach, tramwajach, pociągach metra, pociągach podmiejskich oraz pociągach komunikacji lokalnej i regionalnej na terenie całych Niemiec - niezależnie od tego, czy są one obsługiwane przez Deutsche Bahn czy innych operatorów. Bilet jest ważny tylko w drugiej klasie.

Nie można korzystać z przejazdów dalekobieżnych pociągami ICE, Intercity i Eurocity, zielonymi pociągami Flix oraz autobusami dalekobieżnymi.

Oprócz odciążenia z powodu wysokich cen energii, ma to być również kampania próbna, której celem jest przyciągnięcie większej liczby pasażerów i zachęcenie ich do rezygnacji z samochodów. Decyzję Bundestagu musi jeszcze zatwierdzić Bundesrat (Rada Federalna).

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

bml/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (8)

dodaj komentarz
pippin
Wspolne podroze, pozniej wspolne mieszkania..powolutku, krok po kroczku..
chenoch
Prosty recepta do popularyzacji zbiorkomu: skasować auta urzędników, posłów, senatorów etc, rozliczać delegacje tylko po cenach komunikacji, skasować auta w spółkach dla zarządów i już mamy znaczną redukcję CO2.
seamen
ten kto pojedzie tanią komunikacją nie spali drogiej ropy od Rosji,
dla bilansu płatniczego dobrze
oni myślą
wizytator
Eee tam u nas mają za darmo. No nie my Polacy, ale 3mln osób ma. I się da.
pozhoga
,,Zbiorkom" - to chyba jakaś ofiara nieświętej magdalenki w edukacji to poroniła...
piotr_wiaderny
"zbiorkom" - Redakcjo, LITOŚCI !!!
prawdziwynierobot
"zbiorkom" - uwielbiam takie radzieckie skrótowce.
abcx
Szkolenie nowego radzieckiego, tfu, niemieckiego, jeszcze raz źle, unijnego człowieka. Żeby nie mieli niczego i byli szczęśliwi...

Powiązane: Niemcy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki