Niemcy: kolejna fala uchodźców w zimie

Niemiecki minister współpracy gospodarczej i rozwoju Gerd Mueller ostrzegł w czwartek na łamach "Augsburger Allgemeine" przed kolejną falą imigrantów spowodowaną katastrofalnymi warunkami panującymi w obozach dla uchodźców w krajach sąsiadujących z Syrią.

"Sytuacja jest dramatyczna" - powiedział Mueller w wywiadzie dla gazety. "Brak jest namiotów przystosowanych do warunków zimowych, ludzie mieszkają w błocie i brudzie" - ostrzegł minister. Jego zdaniem istnieje groźba epidemii cholery.

Mueller ponowił apel o uruchomienie przez UE programu pomocowego w wysokości 10 mld euro. Środki miałyby być przeznaczone na stabilizację sytuacji w Syrii. "W przeciwnym razi wszyscy uciekną w kierunku Europy, albo wiele tysięcy ludzi straci życie" - powiedział szef resortu współpracy gospodarczej i rozwoju.(PAP)

lep/ kar/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~Eltor

Tak, to ma sens. Będzie im za zimno, więc wyruszą na północ.
Coś ci Niemcy już naprawdę nie wiedzą co wykombinować, by Europę jeszcze bardziej "ubogacić"

! Odpowiedz
1 3 ~NiepożyteczniIdioci

Niemieckojęzyczny PHOENIX pokazał reportaż o oddziałach nastoletnich dzieci kurdyjskich biegających z kałachami. Obok fanatyków regilijnych rośnie więc kolejna potencjalna grupa fanatyków. Bo co może się zrodzić w głowie człowieka, który życie dorosłe zaczyna od niekontrolowanego przez nikogo biegania z kałachem i granatami w obronie ojczyzny, którą sobie wymyślił nie znając realiów międzynarodowych i życiowych w zachodnim świecie, wkładając w to całą sublimację seksu, którego z powodu wojny normalnie skanalizować nie może? Należy się spodziewać, że część z nich przyjedzie do UE.
Mamy nadzieję, że MiB w szparach między deskami podłogi systemu śledzą sytuację i dalej działają niezależnie od beigającej z miotłą pierwszej brygady krakowskiego dziada, oraz że również zwykli obywatele te informacje nadane za pośrednictwem obecgo medium odbiorą.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~MacGawer

"Mueller ponowił apel o uruchomienie przez UE programu pomocowego w wysokości 10 mld euro. Środki miałyby być przeznaczone na stabilizację sytuacji w Syrii."

Zmieńcie zasady na jakich przyznajecie socjał i zaoszczędzone pieniadze skierujcie do obozów dla uchodźców. W ten prosty sposób i wilk będzie syty i owca cała. A stabilizowanie sytuacji w Syrii obecnie przypomina zawracanie Wisły kijem - jeżeli chcecie a to przeznaczyć kasę to jesteście naiwni. Albo macie zamiar (wy = wysoko ustawieni wladcy Europy) te pieniądze przywłaszczyć, a Syria jest tylko przykrywka dla zwyklej kradzieży. Zresztą nie pierwszy i nie ostatni raz okradacie mieszkańców UE (vide Grecja), a pretekst zawsze się znajdzie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 7 ~zez

Srednia temperatura w Damaszku, stolicy Syrii w styczniu, ich najzimniejszym miesiacu to ok 3 stopnie powyzej zera. Natomiast klimat panstw europejskich przez ktory "uchodzcy" maszeruja do Niemiec jest duzo zimniejszy. Zatem zima spowoduje ze uchodzcow bedzie mniej a nie wiecej.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -1,3% VIII 2019

Znajdź profil