Nasdaq z nowym rekordem. Bańka wciąż puchnie

Pomimo słabości szerokiego rynku indeks Nasdaq ustanowił w środę świeży rekord wszech czasów. Wyceny spółek technologicznych są już orbitalne, co przypomina wydarzenia sprzed 18 lat.

W środę Wall Street była świadkami dość niecodziennego wydarzenia. Zrzeszająca 30 największych amerykańskich spółek średnia przemysłowa Dow Jonesa zaliczyła siódmą spadkową sesję z rzędu, tracąc 0,17%. W opinii analityków to właśnie w tym indeksie znajdują się spółki, które mogą najwięcej stracić na wojnie handlowej prezydenta Trumpa.

Lustrzanym odbiciem DJIA był w środę S&P500, który 0,17% zyskał. Ale w centrum uwagi był Nasdaq, który po wzroście o 0,72% wyznaczył nowe historyczne maksimum na poziomie 7781,51 pkt. Od początku roku Nasdaq Composite urósł o prawie 13%, przez poprzednie 12 miesięcy zyskując 26% i rosnąc o przeszło połowę w ciągu ostatnich trzech lat.

(Bankier.pl)

Inwestorzy nadal chętnie kupowali absurdalnie drogie akcje spod szyldy FAANG. Notowania Facebooka wzrosły o 2,3%, Amazona o 0,9%, Netfliksa o 2,9%, a Alphabetu (czyli Google'a) o 0,4%. I nikomu nie przeszkadzał fakt, że taki Netflix wyceniany jest na 280-krotność zysków za ostatnie cztery kwartały, a c/z Amazona orbituje na poziomie 220.

Zarówno wyceny jak i poziom wiary inwestorów w spółki "nowej gospodarki" przypomina atmosferę z końca XX wieku - czasów tzw. bańki internetowej. Nowe historyczne maksimum odnotował też indeks zrzeszający "małe" amerykańskie spółki. Russell2000 tylko od początku roku dał zrobić ponad 23%.

Akcje General Electric, które za tydzień po 111 latach wypadną ze składu Dow Jonesa , potaniały o 0,5%. Za to kurs Walgreens Boots Alliance, który zastąpi GE, poszedł w górę o ponad 5%.

Krzysztof Kolany

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 7 user215

Wolałbym amerykańską "bańkę", niż polskiego FLAKA.

! Odpowiedz
2 6 vlad_palownik

Spoko, do wyborów uzupełniających w listopadzie ta bania będzie puchła. Ten rynek jest z teflonu. Wojna celna/handlowa z resztą świata? Co tam, giełdy w USA rosną.
Przecież nawet dla totalnego laika to nie jest normalne.

Trump potrzebuje swoich ludzi w kongresie i padająca na pysk giełda byłaby wizerunkową klapą. Patrzcie na wzrosty, do listopada nic nie będzie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 3 bingo71

Spójrzmy na wykres. Klasyczny wykres 5 fal .Fala 3 nigdy nie jest najkrótsza a przewaznie najdłuższa czyli koniec jest bardzo bliski

! Odpowiedz
2 5 janusz26904029

Nasdaq skupia spółki technologiczne, dysrupcyjne. One po prostu zastępują inne, więc indeks ma prawo rosnąć jeszcze długo. Być może chwilowo rośnie zbyt szybko, ale na pewno nie ma znaczenia, że kiedyś tam niżej był szczyt bańki internetowej.

! Odpowiedz
6 4 talmud

kolany zamiast przepowiadac cos o "barbarzynskim relikcie" to zajmuje sie nic nie znaczacymi bankami na nasdaq
kiedy bedzie doglebna analiza "krolewskiego metalu" ? czy dalej bedziemy puszczac banki nosem :):)

! Odpowiedz
2 3 the_mind_renewed

Czytaj wpis poniżej ↓

! Odpowiedz
9 12 the_mind_renewed

„Bańka wciąż puchnie” Żadna bańka to prawdziwy sterowany rynek oparty o prawdziwe wyniki i stan gospodarek oraz poziom zadłużenia, prawnie uznawany przez cały świat. Trzymajmy kciuki aby tak było dalej:
Memorandum:
Do światowych dobrodziei giełdowych „The plunge protection team” i mentorów bankowych. NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI !!! Bo jak wam się noga i powinie i zabraknie kredytu to będziemy toczyć na początek walki pod sklepami spożywczymi na całym świecie.

Trzymajcie się „bracia”. Pracę macie ciężką bo walczycie na całym świecie jak strażacy z pożarem na wysuszonej na pieprz prerii na której temperatura niebezpiecznie się podnosi a susza jeszcze bardziej potęguje. W jednym miejscu przygasicie a w innym pożar wybucha i to ze zdwojona siłą – Grecja, Włochy Francja, Hiszpania, To tylko drobne ogniska zapalne z ostatnich miesięcy że nie wspomnę o Brazylii itd. A każdy potrafi przytoczyć poważniejsze jak tlące się ogromne zadłużenie świata w tym wszystkich nie-rządów czekające tylko na dogodny moment wybuchu gwałtownym ogniem pożogi przykryte obecnie tylko waszą ofiarną propagandą że jako nieustraszeni i ofiarni potraficie stawić czoła temu żywiołowi ustawiając hydranty rzygające dodrukiem w odpowiednim kierunku i czasie.

Jeszcze raz, NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI !!! Nasza przyszłość i egzystencja w waszych spracowanych rękach, prosimy nie szczędźcie potu i wysiłku aby nas ocalić.. Poza tym postuluje aby każdy oraz nie-rządy świata we własnym interesie i zakresie zadłużał się do granic możliwości w celu przedłużenia funkcjonowania obecnego systemu. Zdajemy sobie sprawę że dług to pieniądz a życie w holograficznej krainie baśni i fantazji to nasz jedyny gorąco upragniony cel z którego wstrętni pesymiści chcą nas wytrącić a więc zasilajmy (zapożyczajmy) się wzmacniając ten finansowy „krwiobieg” zdrowymi zastrzykami długu.

System ten ma bardzo mocne podstawy ponieważ świat codziennie pogrąża się w coraz większym długu a jak wiemy dług to pieniądz i w takim wypadku o żadnym resecie nie może być mowy ponieważ świat bez przerwy otrzymuje codziennie świeży dopływ pieniądza. Jak pomyśle o osobnikach hołdujących tezę że złoto to pieniądz to dostaję wprost niebezpiecznych ataków śmiechu.

Ps. do zobaczenia w banku przy okienku z Napisami: pożyczki gotówkowe, hipoteczne, konsolidacyjne, lombardowe, Pożyczki dla firm, Pożyczki pod zastaw dla osób bez zdolności kredytowej, Pożyczki na samochód, Pożyczki z limitem odnawialnym, Pożyczki dla zadłużonych i bezrobotnych – z poręczeniem czy bez, Pożyczki bez baz – tylko w pożyczkach pod zastaw

Wyjaśnienie.
Pożyczka – potocznie jest to operacja polegająca na udzieleniu przez osobę fizyczną lub instytucję określonej kwoty środków pieniężnych lub określonych przedmiotów do dyspozycji pożyczkobiorcy, na czas oznaczony lub nieoznaczony, bez konieczności posiadania przez samego udzielającego pożyczanej sumy.. - Nasze życie to jedna wielka bajka (Pożyczka) jest cudownie. Pozdrawiam


Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 15 zyga.

To bańka wszech głupoty !!!
Za rok pewnie anale będą się rozpisywać jak bardzo tłum wierzyl w wieczne wzrosty , przez ten czas z bankrutuje pewnie kilka państw .
Dlatego warto stać z boku i przyglądać się jak głupota ludzka osiąga swe apogeum.

! Odpowiedz
NASDAQ -1,04% 7 816,28
2019-05-17 22:03:00
WIG -0,18% 56 561,79
2019-05-17 17:05:00
WIG20 -0,19% 2 184,35
2019-05-17 17:15:00
WIG30 -0,32% 2 509,19
2019-05-17 17:15:00
MWIG40 -0,62% 3 894,19
2019-05-17 17:05:00
DAX -0,58% 12 238,94
2019-05-17 17:37:00
SP500 -0,58% 2 859,53
2019-05-17 22:08:00

Znajdź profil

Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.