REKLAMA

Na każdych czterech imigrantów trzech przybyło do USA legalnie

2016-03-07 22:44
publikacja
2016-03-07 22:44

Z 61 milionów imigrantów, którzy mieszkają w USA, trzech na czterech przybyło do tego kraju legalnie - głosi opublikowany w poniedziałek raport Centrum Studiów nad Imigracją z siedzibą w Waszyngtonie.

Na każdych czterech imigrantów trzech przybyło do USA legalnie / thetaXstock

Według raportu w grudniu 2015 roku w Stanach Zjednoczonych było ponad 61 milionów imigrantów i ich nieletnich dzieci urodzonych w tym kraju. 45,3 mln przebywało legalnie, a tylko jeden imigrant na czterech - bez niezbędnych dokumentów.

Tak więc jeden na każdych pięciu obecnych mieszkańców USA jest imigrantem lub dzieckiem ojca-imigranta, które nie ukończyło jeszcze 18. roku życia.

Dane te silnie kontrastują z tymi z 1970 roku, kiedy jeden imigrant przypadał na 15 mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

W 1970 roku w kraju było tylko 13,5 milionów przybyszów z zewnątrz, wliczając w to ich dzieci - napisał w komunikacie wydanym z okazji publikacji dokumentu jego autor Steven A. Camarota.

Z raportu wynika też, że populacja imigrantów rosła w USA w ciągu ostatnich 45 lat sześć razy szybciej niż całej ludności kraju. W tym okresie liczba nowo przybyłych wzrosła o 353 proc., podczas gdy całej ludności tylko o 59 proc.

Szczególnie zaskakujący jest w niektórych stanach wzrost liczby ludności hiszpańskojęzycznej, znacznie wyższy niż ludności w ogóle.

Raport Centrum Studiów nad Imigracją został ogłoszony w czasie, gdy jest ona jednym z ważnych tematów kampanii przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych.

Temat ten jest szczególnie eksploatowany przez Republikanów: w ich kampanii lider wyścigu Donald Trump prowadzi krucjatę przeciwko nielegalnym przybyszom z Meksyku.(PAP)

ik/ mc/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~asfasf
Za to mają nie muszą przenosic produkcji do Chin. Bo na miejscu znajdzie sie kilkanascie milionow pracownikow za 3 dolary. Kazdy to wie i udaje że nie ma problemu. ja tez bym chciał aby w polsce bylo ze 100 tys co pracują za 3zł na godzine. Np owoce byłyby tansze
~Sgg
"TYLKO jeden imigrant na czterech - bez niezbędnych dokumentów." Faktycznie jest to powód do dumy, tylko 15 milionów przestępców, brawo tendencyjny PAP.

Powiązane: Demografia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki