Na G20 Putin spotka się w sprawie Ukrainy z Merkel i oddzielnie z Hollande'em

Prezydent Rosji Władimir Putin przeprowadzi na szczycie G20 w Chinach oddzielne rozmowy na temat Ukrainy z przywódcami Niemiec i Francji, Angelą Merkel i Francois Hollande'em; nie będzie trójstronnego spotkania - podała w środę rządowa "Rossijskaja Gazieta".

W zeszłym tygodniu Kreml informował, że w rozmowie telefonicznej przywódcy uzgodnili, iż przy okazji szczytu G20, który odbędzie się 4-5 września w Hangzhou, spotkają się, by przedyskutować konflikt na Ukrainie.

Jak podaje "RG", doradca rosyjskiego prezydenta Jurij Uszakow powiedział, iż partnerzy Rosji opowiedzieli się za spotkaniami dwustronnymi ze względu na grafik.

Zapowiedział też, że w Chinach odbędzie się pierwsze spotkanie Putina z nową brytyjską premier Theresą May. Stosunki między dwoma krajami "są praktycznie w stanie zamrożenia"; Kreml ma nadzieję, że rozmowy "dadzą impuls do rozwoju kontaktów, które są absolutnie niezbędne" - powiedział prezydencki doradca.

W Chinach Putin ma rozmawiać również z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem. Według Uszakowa "trwa intensywny proces odbudowywania normalnej współpracy" z Ankarą. Ostry kryzys w stosunkach dwóch krajów trwał od listopada zeszłego roku, gdy siły tureckie zestrzeliły nad granicą z Syrią rosyjski bombowiec. (PAP)

awl/ ulb/ ap/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil