REKLAMA

NWZ Idea Banku zdecydowało o nieodwoływaniu Leszka Czarneckiego ze składu RN

2020-10-28 14:46
publikacja
2020-10-28 14:46
fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Idea Banku zdecydowało o nieodwoływaniu Leszka Czarneckiego ze składu rady nadzorczej banku - poinformował bank w komunikacie. Jego odwołania domagała się wcześniej Komisja Nadzoru Finansowego.

"Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie zatwierdza pozytywny wynik ponownej oceny odpowiedniości pana Leszka Czarneckiego dokonanej przez Komitet ds. Wynagrodzeń i Nominacji, zgodnie z obowiązującą w banku +Polityką Oceny Kwalifikacji Członków Organu Nadzorującego, Zarządzającego oraz Osób Pełniących Kluczowe Funkcje w Idea Bank S.A.+ (...) " - napisano w uchwale NWZ.

Bank informował wcześniej, że Komisja Nadzoru Finansowego domagała się odwołania przewodniczącego rady nadzorczej Idea Banku Leszka Czarneckiego z rady. Powodem wniosku były informacje dotyczące prowadzonego śledztwa w sprawie oferowania przez Idea Bank obligacji GetBacku.(PAP Biznes)

seb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
kairo
Moim zdaniem to dobrze, że Czarnecki zostaje w radzie nadzorczej. Bank nieźle sobie radzi, a ta nagonka na biznesmenów ze strony Kaczyńskiego może w końcu się skończy jak go wygnają protestujący.
demeryt_69
Podobno ta przechrzta żoliborska właśnie założyła tam konto :)

Powiązane: Kłopoty GetBacku

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki