Mocny spadek zainteresowania hipotekami w maju

2020-06-03 07:32
publikacja
2020-06-03 07:32

Banki i SKOK-i przesłały w maju do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę niższą o 24,2 proc. w porównaniu z majem 2019 - podał BIK w komunikacie.

/ fot. Marek WisniewskiPuls BiznesuFORUM /

W maju o kredyt mieszkaniowy wnioskowało łącznie 28,69 tys. klientów, w porównaniu do 40,40 tys. rok wcześniej – jest to spadek o 29,0 proc.

BIK podaje, że jest to jedenasty, najniższy wynik liczby wnioskujących od stycznia 2007 r.

W porównaniu do kwietnia liczba wnioskujących wzrosła o 3,2 proc.

Średnia kwota wnioskowanego kredytu mieszkaniowego w maju br. wyniosła 278,3 tys. zł tj. o 1,6 proc. więcej niż w maju 2019 r. W porównaniu do kwietnia 2020 r. średnia kwota kredytu spadła o 7,9 proc.

map/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
ominbus
Kondor A gdzie tu masz chodź słowo o szwendaniu się po budowach albo urzędach? Wniosek można złożyć online na mieszkanie od dewelopera który wszystkie dokumenty dostarczy Ci online.
kondor_plus
Albo jest to jakiś typowy medialny statystyczny fake albo można to określić słowem - szacun :)... W czasie kiedy większość społeczeństwa siedziała w domu i bała się rozwoju epidemii, która mogła przybrać dowolne rozmiary i skutki, to jednak jest niezwykle "odważne" szwędanie się po mieszkaniach czy budowach Albo jest to jakiś typowy medialny statystyczny fake albo można to określić słowem - szacun :)... W czasie kiedy większość społeczeństwa siedziała w domu i bała się rozwoju epidemii, która mogła przybrać dowolne rozmiary i skutki, to jednak jest niezwykle "odważne" szwędanie się po mieszkaniach czy budowach w poszukiwaniu swojego wymarzonego mieszkania a potem po różnych urzędach żeby dostać papierki potrzebne do kredytu... Naprawdę szacun ;).

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki