REKLAMA
Dzień domów w Bankier.pl

Miliard złotych rocznie ze składki w nowej strategii TUW PZUW

2021-05-16 08:02
publikacja
2021-05-16 08:02
Miliard złotych rocznie ze składki w nowej strategii TUW PZUW
Miliard złotych rocznie ze składki w nowej strategii TUW PZUW
fot. Krzysztof Bubel / / Shutterstock

Do 2024 r. przypis składki ma przekroczyć miliard złotych rocznie – wynika z nowej strategii TUW PZUW.

Nowa strategia Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych zakłada, że do 2024 roku przypis składki ma przekroczyć miliard złotych, a więc o 60 proc. Także liczba klientów ma zwiększyć się w podobnej skali, a liczba ubezpieczonych ma przekroczyć 700.

„Zatytułowaliśmy naszą strategię +Więcej wspólnych korzyści+, ponieważ oddaje istotę ubezpieczeń opartych na wzajemności. Chcemy, aby liczba klientów, którzy ubezpieczają się u nas w formule pełnej wzajemności wzrosła z niespełna 30 do 50 proc. Będziemy mogli proponować im jeszcze tańsze od komercyjnych ubezpieczenia” – powiedział PAP prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.

TUW PZUW chce rozszerzyć swoja ofertę o nowe produkty i branże, programy i szkolenia dla ubezpieczonych służące minimalizowaniu ryzyka. To oraz nowe rozwiązania, służące minimalizowaniu ryzyka pozwolą Towarzystwu zaoferować ubezpieczenia wzajemne na lepszych warunkach niż te, które oferują ubezpieczyciele komercyjni.

„Wspieramy ubezpieczonych fachowym doradztwem specjalistów od inżynieryjnej oceny ryzyka. Oferujemy kompleksowe programy zarządzania ryzykiem medycznym i oparte na sztucznej inteligencji rozwiązania, które to ryzyko ograniczają. Będziemy wprowadzać specjalne programy dla całych branż o specyficznym ryzyku ubezpieczeniowym. Dotyczy to również sektorów, które nie cieszą się zainteresowaniem ubezpieczycieli, np. gospodarki drzewnej i odpadami” – wyjaśnił PAP prezes TUW PZUW.

Strategia Towarzystwa zakłada także rozwijanie cyberubezpieczeń.

„Okres pandemii, gdy wiele firm i instytucji przeszło na pracę zdalną, uświadomił wagę tego rodzaju zagrożeń. Według Interpolu liczba wirusów komputerowych już w pierwszych miesiącach pandemii zwiększyła się ponad dwukrotnie. Konsekwencją ataków hakerskich może być utrata ważnych danych, upublicznienie wrażliwych informacji dotyczących klientów, a nawet przejęcie kontroli nad zarządzanymi komputerowo urządzeniami w zakładzie. Chcemy odpowiadać na te zagrożenia, proponując nie tylko ubezpieczenie od skutków cyberataków, ale i profesjonalne doradztwo, jak im zapobiegać” – powiedział Rafał Kiliński.

TUW PZUW chce również wspierać zieloną transformację. Ma temu służyć wprowadzenie i rozwój produktów związanych z nowym rynkiem energii, a więc np. ubezpieczenia farm wiatrowych, fotowoltaicznych i biogazowni.

„Miarą naszego sukcesu jest osiąganie nie tylko biznesowych, ale społecznych celów. Oprócz ekologii to podnoszenie bezpieczeństwa. Z funduszu prewencyjnego finansujemy zakup sprzętu przeciwpożarowego i systemów bezpieczeństwa dla ubezpieczonych. Angażujemy się w pomoc dla szpitali, szkoląc personel medyczny i dostarczając nowoczesne urządzenia” – wyjaśnił prezes Kiliński.

Jak podkreśla, celem strategii jest jednocześnie zapewnienie ubezpieczonym bezpieczeństwa na poziomie przewyższającym stawiane zakładom ubezpieczeń wymogi. Strategia przewiduje utrzymanie wskaźnika wypłacalności – według kryteriów unijnej dyrektywy Solvency II – na poziomie + 160 proc.

TUW PZUW jest już dziś jedynym w Polsce towarzystwem ubezpieczeń wzajemnych, które legitymują się ratingiem prestiżowej agencji S&P. Wysoka ocena międzynarodowej agencji jest wyznacznikiem wiarygodności Towarzystwa. TUW PZUW ubezpiecza klientów korporacyjnych, w tym podmioty gospodarcze, medyczne, samorządy i instytucje administracji publicznej, a także uczelnie i instytucje kościelne. Specjalizuje się w ubezpieczeniach majątkowych, odpowiedzialności cywilnej, zdrowotnych i komunikacyjnych. (PAP)

auto: Marek Siudaj

ms/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki