REKLAMA

Mężczyzna wpadł do Pacyfiku. Przeżył, bo trzymał się "oceanicznego śmiecia"

2021-02-28 06:00
publikacja
2021-02-28 06:00
fot. Arrlxx /

Ze statku towarowego na Oceanie Spokojnym wypadł 52-letni mężczyzna. W wodzie spędził 14 godzin. Przeżył, bo trzymał się "oceanicznego śmiecia" - poinformowały nowozelandzkie media, powołując się na syna mężczyzny.

Litwin, 52-letni Vidam Perevertilov, główny inżynier na statku towarowym firmy Silver Supporter, pływającym między portem Tauranga w Nowej Zelandii a wyspą Pitcairn, 16 lutego około godz. 4, po zakończeniu zmiany, źle się poczuł. Wyszedł na pokład, żeby dojść do siebie, przewrócił się i wpadł do wody. Nie miał kamizelki ratunkowej.

Jego syn Marat powiedział mediom, że ojciec mógł stracić przytomność, bo nie pamięta, jak wypadł za burtę.

Statek odpłynął, a Perevertilov utrzymywał się na powierzchni wody. Gdy wzeszło słońce, zauważył czarną plamkę na horyzoncie i postanowił do niej podpłynąć. Jak twierdzi, dzięki tej decyzji przeżył. Czarnym punktem była bowiem unosząca się na wodzie boja rybacka, której się złapał. „To był po prostu oceaniczny śmieć” - powiedział Marat.

Załoga statku dopiero po około sześciu godzinach zorientowała się, że inżynier zaginął. Wtedy kapitan zawrócił statek.

Kiedy Perevertilov zobaczył na horyzoncie swój statek, zaczął machać rękami i wołać. Obserwator zauważył podniesioną rękę i wciągnął 52-latka na pokład.

„Wyglądał na około 20 lat starszego i bardzo zmęczonego, ale żył” - powiedział Marat nowozelandzkiej stronie Stuff. (PAP)

kib/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
sciboras
Nie Vidam, tylko Vadim. To rosyjskie imię i rzeczony jest Rosjaninem (ma syna Marata). To co go łączy z Litwą, to obywatelstwo tego kraju.
Warto się chwilę zastanowić, przepisując czy tłumacząc informacje agencyjne.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki