REKLAMA

Metale szlachetne znów pod presją. Złoto i srebro najtańsze od czerwca

2016-10-06 21:54
publikacja
2016-10-06 21:54
YAY Foto

Czwartek przyniósł drugi w ciągu trzech dni spadek cen metali szlachetnych. Choć skala przeceny nie była tak drastyczna jak we wtorek, to istotnie pogorszyła sytuację techniczną.

O 21:40 złoto traciło 1,2%, osuwając się do 1253,24 dolarów za uncję. Jeszcze we wtorek wczesnym popołudniem królewski metal kosztował ponad 1300 USD/oz. Jednakże gwałtowne przełamanie wsparcia wyznaczanego przez lokalne minima z lipca, sierpnia i września miało dalsze  konsekwencje.

/ Bankier.pl

W czwartek kurs kontraktów terminowych na złoto przebił od góry 200-sesyjną średnią kroczącą i znalazł się poniżej tego wskaźnika po raz pierwszy od lutego. Co prawda w przeszłości ten negatywny techniczny sygnał często dawał błędne sygnały (zarówno kupna jak i sprzedaży), to jednak sam fakt przełamania „dwusetki” bardzo źle prezentuje się na wykresie i może na jakiś czas zniechęcić krótkoterminowy spekulacyjny kapitał lubiący podążać za trendem.

Jak zwykle w tego typu przypadkach rynek jeszcze mocniej poturbował srebro, które w czwartek potaniało o 2,75%, do 17,29 dolarów za uncję. Od początku miesiąca biały metal stracił blisko 10%, redukując tegoroczne zyski do „zaledwie” 25%.

/ Bankier.pl

Notowania zarówno złota jak i srebra znalazły się na najniższych poziomach od 24 czerwca, czyli od dnia ogłoszenia wyników brytyjskiego referendum.

Krzysztof Kolany

Źródło:
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (47)

dodaj komentarz
~Michał_
Ja przychylam się do osób które mówią ze złoto będzie spadać bo poco ma rosnąć wszystkie podpitki na złocie to spekulacja aby wyskoczyć i zarobić kilka procent.
~Jana
Tak czy tak , zgadzam sie z niektorymi komętarzami ,
trzeba kierować się własnym rozumem inwestujac .
~das
Wiekszosc komentarzy tutaj sa pokroju pudelka tyle ze w tematyce ekonomicznej...
Tak przyznaje sie czytam pudelka nalogowo, przypadkowo tutaj trafilem (nie musicie juz hejtowac ;) )
~Lewy
niezły "come out"- szacun ;-D
~Eskimos
A pamietacie jak pol roku temu przy podobnym spadku instytucje finansowe prognozowaly spadek wartosci zlota do 800 dolarow za uncje?
Wszystkie wypowiedzi doradców można sobie wydrukować i użyć w wiadomym celu.lepiej kierować się własnym rozumem.
Lekki spadek, a oni już o krachu...No i do ilu według was może spaść?
A pamietacie jak pol roku temu przy podobnym spadku instytucje finansowe prognozowaly spadek wartosci zlota do 800 dolarow za uncje?
Wszystkie wypowiedzi doradców można sobie wydrukować i użyć w wiadomym celu.lepiej kierować się własnym rozumem.
Lekki spadek, a oni już o krachu...No i do ilu według was może spaść? Do 1200, może do 1100, później zacznie się szal zakupów, bo wielu w epoce pobudzania gospodarek dodrukiem pieniądza dojdzie do wniosku, że to świetna okazja.
~walde
„Sprzedawałbym nie tylko złoto, ale tu również akcje spółek wydobywających złoto” – powiedział Ross w CNBC, wskazując na pięcioletni wykres złota wraz z jego 100-tygodniową średnią kroczącą.Wykres pokazuje, że tygodniowa średnia krocząca, obecnie oscyluje wokół 1204 $. To znacznie poniżej
„Sprzedawałbym nie tylko złoto, ale tu również akcje spółek wydobywających złoto” – powiedział Ross w CNBC, wskazując na pięcioletni wykres złota wraz z jego 100-tygodniową średnią kroczącą.Wykres pokazuje, że tygodniowa średnia krocząca, obecnie oscyluje wokół 1204 $. To znacznie poniżej poziomu aktualnej ceny. Poziom ten, niczym magnez, zdaniem Rossa będzie przyciągać cenę bieżącą, która obniży się w okolice $ 1,200.„Dostrzegamy bardzo powolne, ale stałe ożywienie w gospodarce; powtórzę, że bardzo powolne, ale to nadal nie jest bardzo dobre dla złota na dłuższą metę” – zauważa również Gina Sanchez, CEO Chantico Global. Entuzjazm ostatnich miesięcy z powodu gołębiego nastawienia FED, powoli opuszcza rynki.Złoto wydaje reagować poprawnie – jeśli rośnie prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych to oprocentowane instrumenty typu obligacje spowodują spadek atrakcyjności złota.Źródło: CNBC.com
~jacek
Traderowi z popularnego bloga znowu się dostanie,-w tamtym roku zachęcał do kupowania gazu,ropy na tych zakupach wszyscy co go posłuchali nie żle stracili.
Od stycznia Trader zalecał kupowanie spółek wdobywczch srebro,złoto poprzez zakup ETF GDXJ,oraz srebra i złota,na dziś większość straciła ponad 40%,a to nie
Traderowi z popularnego bloga znowu się dostanie,-w tamtym roku zachęcał do kupowania gazu,ropy na tych zakupach wszyscy co go posłuchali nie żle stracili.
Od stycznia Trader zalecał kupowanie spółek wdobywczch srebro,złoto poprzez zakup ETF GDXJ,oraz srebra i złota,na dziś większość straciła ponad 40%,a to nie koniec.
~Lewy odpowiada ~jacek
Jacek, oczywiście, że zachęcał i Ci co kupili to zyskali na spółkach wydobywczych nawet po 120%. Ale jeśli dobrze rozumiem i chodzi Ci o Tradera21, to wielokrotnie podkreślał on, że trzeba też wiedzieć kiedy sprzedać. Mało tego, na swoim webinarze z ASBIRO podkreślał i idealnie przewidział, że jeśli coś rośnie Jacek, oczywiście, że zachęcał i Ci co kupili to zyskali na spółkach wydobywczych nawet po 120%. Ale jeśli dobrze rozumiem i chodzi Ci o Tradera21, to wielokrotnie podkreślał on, że trzeba też wiedzieć kiedy sprzedać. Mało tego, na swoim webinarze z ASBIRO podkreślał i idealnie przewidział, że jeśli coś rośnie ponad 100% to musi przyjść chwilowa korekta. i można się spodziewać spadków w przedziale 30-60% , jak również zaznaczył, że jeśli ktoś nie poradzi sobie z taką zmianą to lepiej nich nie ryzykuje. Przewidział to perfekcyjnie. ;-)
~iwer33
Czytam prawie wszystkie prognozy ,wszystkie mają jedną cechę,-jak złoto rośnie to wróżbici podają ceny do 2-10 tys.$ z oz., a jak kilka dni spada to wieszczą spadki poniżej 1,1-800 $ za oz.
Wniosek -olać wróżbitów,kierować się własnym wyczuciem i nosem.
~czytelnik odpowiada ~jacek
Odwrotnie -Ci co uważnie słuchają i słuchali są dziś na plusie,Ja nie posłuchałem rad Tradera,który nieraz przestrzegał przed ryzykiem ,zaszalałem na całość ,i jestem w plecy 50% /akcje górników,kontrakty/

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki