REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

MFW pożyczy Ukrainie rekordową kwotę. Zarząd instytucji wydał zgodę

2023-03-31 18:38
publikacja
2023-03-31 18:38

Jak wynika z ustaleń agencji Reuters, zarząd Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) zaaprobował wynegocjowany wcześniej pakiet finansowy dla Ukrainy wartości 15,6 mld dolarów, rozłożony na cztery lata.

MFW pożyczy Ukrainie rekordową kwotę. Zarząd instytucji wydał zgodę
MFW pożyczy Ukrainie rekordową kwotę. Zarząd instytucji wydał zgodę
fot. Yuri Gripas / / Reuters

Zatwierdzona pożyczka to największy pakiet pomocowy przyznany Ukrainie od początku rosyjskiej inwazji na ten kraj i zarazem pierwszy duży kredyt, jakiego MFW udziela państwu zaangażowanemu w aktywne działania wojenne.

MFW porozumiał się w sprawie tego kredytu z przedstawicielami Ukrainy we wtorek. Jak poinformowano wtedy w komunikacie, wsparcie finansowe powinno umożliwić "wspieranie stopniowego ożywienia gospodarczego (Ukrainy) przy jednoczesnym stworzeniu warunków dla długoterminowego wzrostu w kontekście odbudowy powojennej i na drodze do wstąpienia do Unii Europejskiej".

Porozumienie zawarto po miesiącach rozmów między MFW a władzami Ukrainy. 15 marca w Warszawie zakończyły się negocjacje między dwiema stronami dotyczące wsparcia finansowego. (PAP)

fit/ ap/

arch.

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Komentarze (20)

dodaj komentarz
parma
no cóż po prostu majątki ukraińskich oligarchów wzrosną jeszcze bardziej a sama ukraina w ramach zabezpieczeń dla bankierów oferuje już Kaliningrad
Raffmo
Super.
A na koniec jeszcze należy od roSS.ji wymusić zapłatę 1 bln USD za zniszczenia wojenne i śmierć ukraińskich obywateli.

roSS.ja to terrorystyczne państwo.
midas69
Ale wiesz, że ta "pożyczka: to taki numer jak z Grecją, prawda?

Aha, czy mógłbts doprecyzować jak zamierzasz "wymusić" ten 1 bln $? Bo jeśli poprzez 3WŚ i zagładę świata to pieniądze nie będą miały wtedy znaczenia.
faramir_z_gondoru
Już widzę oczami wyobraźni, jak bankrut - Ukraina spłaca swoje zobowiązania. Śmiechu warte.
Raffmo
spłacą z zamrożonych roSS.ji aktywów :)
polonu
a Hunter syn Bidena i jego firma wydobywcza , Krym , niech się dalej biją Ukraińcy bogaty kraj nędzarzy ,
dawid_gmyrek
Z pewnością tam będzie jeszcze zabawniej niż było przed tym konfliktem: "Obecny prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i jego współpracownicy mogli otrzymywać pieniądze od oligarchy Ihora Kołomojskiego. Na trop transferu środków natrafili dziennikarze w trakcie śledztwa "Pandora Papers" - pisze portal Slidstvo.Z pewnością tam będzie jeszcze zabawniej niż było przed tym konfliktem: "Obecny prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i jego współpracownicy mogli otrzymywać pieniądze od oligarchy Ihora Kołomojskiego. Na trop transferu środków natrafili dziennikarze w trakcie śledztwa "Pandora Papers" - pisze portal Slidstvo.Info"
dawid_gmyrek
"Dziennikarskie śledztwo miało ujawnić transfery pieniędzy ze struktur oligarchy Ihora Kołomojskiego do firm Wołodymyra Zełenskiego i jego współpracowników zarejestrowanych w rajach podatkowych - pisze portal. Dziennikarzom udało się ustalić końcowych właścicieli firm, do których miały trafić środki pochodzące z Prywat Banku"

https:
"Dziennikarskie śledztwo miało ujawnić transfery pieniędzy ze struktur oligarchy Ihora Kołomojskiego do firm Wołodymyra Zełenskiego i jego współpracowników zarejestrowanych w rajach podatkowych - pisze portal. Dziennikarzom udało się ustalić końcowych właścicieli firm, do których miały trafić środki pochodzące z Prywat Banku"

https://www.money.pl/gospodarka/pandora-papers-wolodymyr-zelenski-powiazany-z-transferem-40-mln-dolarow-od-oligarchy-6690174685706880a.html
ministerprawdy
Cóż to jest przy 100 mld zł naszej pomocy w zeszłym roku.
polonu
kto odda , a nikt nie odda ,liczą na surowce Ukraińskie , jak Rosja odda im surowce na wschodzie Ukrainy to mi kaktus na ręce urośnie .syn Bidena został przepędzony z Krymu w 2014 roku i jego noga już tam nie stanie ,chyba w snach . Na wschodzie Ukrainy w większości zamieszkują Rosjanie , jak wschód Ukrainy głosował przed Majdanem kto odda , a nikt nie odda ,liczą na surowce Ukraińskie , jak Rosja odda im surowce na wschodzie Ukrainy to mi kaktus na ręce urośnie .syn Bidena został przepędzony z Krymu w 2014 roku i jego noga już tam nie stanie ,chyba w snach . Na wschodzie Ukrainy w większości zamieszkują Rosjanie , jak wschód Ukrainy głosował przed Majdanem za kim za Jankowyczem , część zachodnia to inna sprawa, tu Polska może sobie rościć pretensje do utraconych ziem kresy ,to tak ale nie wschód , chyba że chcą mieć maszynkę do mięsa , bo Rosja wreszcie ruszy wojsko z koszar , a jak ruszy to zrobią porządek nie tylko w Ukrainie , wtedy oczyszczą całą Europę , tak świerzbi ich w Warszawie , przechrztów myślą tak że Polacy pójdą na rzeź to się mylą i to grubo na nich ruszą , kto się pójdzie bić za Morawieckiego Kaczyńskiego ,Błaszczaka, Niedzielskiego czy Maciarewicza a może za Obajtka są chętni wystąp .tylko tyle .. co oni sobie myślą w tym rządzie , Rosja nie rusza żadnego wojska z koszar walczą najemni ochotnicy , jak ruszy regularna armia to żydzi nogi połamią tak będą uciekać .Zydowskie nasienia myślą że wystarczy tylko pociągnąć za sznurek jak będą trupy to społeczeństwo samo pójdzie jako odwet-- ale na nich , drugiej Ukrainy nie będzie .kto ma strzelać do tych Rosjan Barabasz czy Polak .bo już patrzeć na to nie idzie co ci żydzi w Warszawie wyprawiają a wszyscy patrzą na to jak barany , W Francji społeczeństwo samo zrobi prządek . albo już zrobiło bo coś za cicho tam . Nie dajcie się aby żydostwo wciągnęło Polaków do wojny , wymordują naród .zrobią to co z Ukraińcami , oni krwi chcą , pieniądze już wzięli . już ogołocili naród . Pokażcie mi w Polskim rządzie zaczynając od prezydenta jedną osobę z Polskimi korzeniami , to wszystko .będą łapanki po ulicach wezwania mobilizacyjne wtedy dopiero otworzycie ślepia ale będzie za późno . wtedy będziecie mieć wybory PIS-owskie . w dołkach .

Powiązane: Inwazja Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki