Lidl chce budować mieszkania w Wielkiej Brytanii

Brytyjski oddział Lidla postawił przed sobą ambitny cel. Chce pomóc w realizacji projektów, dzięki którym w ciągu 3 lat powstanie 3 tys. nowych mieszkań w samym Londynie – donosi portal Wiadomości Handlowe.  W ten sposób Lidl chce rozwiązać problem w dostępności dobrych lokalizacji.

(fot. REUTERS/Leonhard Foeger / FORUM)Przedstawiciele dyskontu w Zjednoczonym Królestwie przypominają, że ich działania przyczyniły się do powstania 335 mieszkań, a kolejne 476 jest w budowie. Lidl chce też zainwestować w inne obiekty, wśród których mają znaleźć się biura, hotele czy akademiki. Jeden z projektów w Richmond przewiduje nawet sklep Lidla ze zbudowaną nad nim szkołą podstawową.

- Dotychczas nasze sklepy w obiektach wielofunkcyjnych przyczyniły się do powstania blisko 800 nowych mieszkań. Jesteśmy otwarci na kolejne tego typu projekty. Tylko w Londynie nowe sklepy Lidla mogą potencjalnie przyczynić się do budowy trzech tysięcy nowych mieszkań – powiedział szef brytyjskiego Lidla Christian Härtnagel.

Ruch Lidla to reakcja na rosnące koszty gruntów i budowy nowych nieruchomości, co doprowadziło do kryzysu mieszkaniowego w Wielkiej Brytanii. Decydując się na taką działalność, sieć dyskontów zyskuje dostęp do nowych lokalizacji, a co za tym idzie – nowych klientów.

Poza zwiększeniem liczby sklepów (i mieszkań), Lidl planuje rozbudowę centrum dystrybucyjnego w Hertfordshire na wschodzie kraju. Częścią kompleksu ma być aż 5 tys. lokali mieszkalnych i trzy szkoły podstawowe. Całość ma zajmować 100 tys. powierzchni komercyjnej i handlowej.
To nie pierwszy mariaż Lidla z inną branżą. W marcu tego roku media donosiły o planach sprzedaży przez sieć sklepów używanych samochodów. Projekt miałby zostać zrealizowany na terenie Niemiec, a wśród proponowanych przez Lidl i Kaufland aut znalazłyby się pojazdy służbowe, którymi jeździli pracownicy obu firm.

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne