REKLAMA

LOT do 31 maja br. przedłuża zawieszenie rejsów

2020-04-30 19:55, akt.2020-04-30 21:09
publikacja
2020-04-30 19:55
aktualizacja
2020-04-30 21:09

LOT do 31 maja włącznie odwołuje wszystkie rejsy pasażerskie krajowe i międzynarodowe - poinformowała PAP spółka. Dodano, że decyzja zarządu narodowego przewoźnika podyktowana jest licznymi ograniczeniami w zakresie ruchu biznesowo-turystycznego, obowiązującymi na terenie UE i innych krajów.

fot. Grand Warszawski / / Shutterstock

"W nawiązaniu do obecnej niestabilnej sytuacji na międzynarodowych rynkach lotniczych oraz licznych obostrzeń związanych z przemieszczaniem w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, zarząd PLL LOT podjął decyzję o przedłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych. Wszystkie rejsy pasażerskie LOT-u, krajowe i międzynarodowe, zaplanowane do dnia 31 maja br. włącznie, zostają odwołane" - poinformował LOT w czwartkowym komunikacie przesłanym PAP.

Spółka zapewnia, że o zmianach będzie informować pasażerów na bieżąco.

"Decyzja zarządu PLL LOT odwołująca loty do 31 maja br. podyktowana jest przede wszystkim licznymi ograniczeniami w zakresie ruchu biznesowo-turystycznego, obowiązującymi na terenie Unii Europejskiej i innych krajów, w tym m.in. restrykcyjnymi obostrzeniami nakładanymi na podróżnych z zagranicy" - tłumaczy przewoźnik.

Spółka zapewnia, że jednocześnie "bacznie obserwuje zmieniające się regulacje lokalne i międzynarodowe w zakresie otwierania granic i uruchamiania infrastruktury koniecznej do obsługi ruchu lotniczego".

"Na bieżąco szacujemy potencjał dla wznowienia połączeń pasażerskich i tworzymy scenariusze związane z popytem na konkretne kierunki podróży. W związku z niestabilną sytuacją na rynkach międzynarodowych i intensywnymi działaniami prewencyjnymi w zakresie COVID-19, jest jeszcze za wcześnie na wskazywanie konkretnych terminów wznowienia połączeń pasażerskich PLL LOT" - wskazał przewoźnik.

Spółka przekazała, że zmodyfikowała dotychczasową politykę wymiany biletów dla pasażerów.

"Elastyczna możliwość zarządzania rezerwacją obejmuje teraz szereg ułatwień takich, jak wykorzystanie wartości biletu w postaci vouchera, możliwość zaplanowania podróży w innym terminie, czy możliwość zmiany trasy podróży. Czas na podjęcie decyzji został wydłużony do 12 miesięcy od daty zakupu biletu. Szczegółowa oferta dostępna jest na stronie lot.com." - przekazał LOT.

Przewoźnik poinformował, że jednocześnie w ramach procedur wewnętrznych, "intensywnie pracuje nad nowymi standardami bezpieczeństwa, obowiązującymi w przypadku wznowienia lotów".

"Analizowane scenariusze obejmują m.in. wprowadzenie zasady +social distancing+ na pokładach samolotów LOT. Po uwagę brane są także dodatkowe wytyczne związane z zabezpieczeniem załóg pokładowych czy monitorowaniem stanu zdrowia pasażerów, oparte na rekomendacjach Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Agencji ds. Bezpieczeństwa Lotniczego EASA oraz procedurach przygotowanych i z powodzeniem wdrożonych w ramach operacji #LOTdoDomu" - poinformowała spółka.

24 kwietnia LOT poinformował, że do 15 maja br. zawiesza wszystkie rejsy pasażerskie. Spółka przekazała, że ma to związek z decyzją rządu o przedłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych do 9 maja br. oraz z rekomendacją przedłużenia zamknięcia zewnętrznych granic UE do 15 maja br.

W ubiegły piątek w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów z 23 kwietnia 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym; do 9 maja br. zostaje przedłużony okres obowiązywania zakazów w ruchu lotniczym. Rozporządzenie weszło w życie z dniem 26 kwietnia 2020 r.

Polska, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo obywateli w kraju, ale także w Europie i na świecie, wprowadziła ograniczenia w transporcie międzynarodowym. Od 15 marca 2020 r. zawieszone zostały m.in. międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ je/

Źródło:PAP
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Powiązane

Komentarze (3)

dodaj komentarz
itsofunny
Dobra nowina bo by nam więcej wirusa sprowadzali.
heldbaum
Jesienia przejmuja Lufthanse.
margin50
Nasz nieLOT przedluza zawieszenie rejsow ale bilety za rejsy, ktore sie nie odbeda sa nadal sprzedawane w "promocyjnych" cenach.
Gdyby inna firma przyjmowala pieniadze za usluge , ktorej nie zamierza swiadczyc to od razu znalazlaby sie kregu zainteresowania prokuratury. A tu ,.... nic takiego.
W sumie LOT i prokuratury
Nasz nieLOT przedluza zawieszenie rejsow ale bilety za rejsy, ktore sie nie odbeda sa nadal sprzedawane w "promocyjnych" cenach.
Gdyby inna firma przyjmowala pieniadze za usluge , ktorej nie zamierza swiadczyc to od razu znalazlaby sie kregu zainteresowania prokuratury. A tu ,.... nic takiego.
W sumie LOT i prokuratury naleza do tego samego wlasciciela wiec nie ma sie czemu dziwic.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki