REKLAMA

Złoty oddaje wtorkowe zyski. Kurs euro w górę

2022-08-17 09:46
publikacja
2022-08-17 09:46
Złoty oddaje wtorkowe zyski. Kurs euro w górę
Złoty oddaje wtorkowe zyski. Kurs euro w górę
fot. Anna Stasia / / Shutterstock

Środowy poranek przyniósł zdecydowane osłabienie złotego. Kurs euro ruszył w górę, szybko odzyskując teren utracony dzień wcześniej. Polskiej walucie w dalszym ciągu ciąży bardzo mocny dolar.

W środę o 9:44 kurs euro wynosił 4,6922 zł i był już o ponad trzy grosze wyższy niż pod koniec wtorkowego handlu. W ten sposób szybko powróciliśmy do stanu wtorkowego popołudnia, po którym nastąpił spadek kursu EUR/PLN aż do 4,6550 zł.

- Reakcja PLN na wcześniejszy spadek EUR/USD była dość słaba i powinna zachęcać do dalszego zajmowania krótkoterminowych pozycji na aprecjację naszej waluty. Technicznie nadal widzimy przestrzeń do zejścia EUR/PLN do 4,65. Znacząca poprawa w bilansie płatniczym teoretycznie uzasadnia większy spadek kursu, ale handel PLN ciągle odbywa się koszykowo i w oderwaniu od lokalnych fundamentów - napisali w raporcie ekonomiści ING.

W ciągu ostatnich kilku dni doszło do znaczącego spadku kursu EUR/USD – czyli umocnienia dolara względem euro. To negatywny czynnik dla walut rynków wschodzących, do których zaliczany jest polski złoty. W środę rano dolar drożał o 2,5 grosza, osiągając cenę 4,6250 zł.

Frank szwajcarski zyskiwał prawie dwa grosze i był notowany po 4,8571 zł. Za funta brytyjskiego trzeba było zapłacić 5,5881 zł, czyli o blisko 5 groszy więcej niż dzień wcześniej.

KK

Źródło:
Tematy
Najlepsze lokaty na 100 000 zł – wrzesień 2022 r.

Najlepsze lokaty na 100 000 zł – wrzesień 2022 r.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
szprotkafinansjery
Dobrze, złomówka, tak trzymaj! Chwilowe załamania są zrozumiałe, a nawet wskazane :), ale trend może być tylko jeden.
bha
Cóż... Nienasycona, sterowalna krótkowidząca zachłanność na Mamonę i zyski dba by korona z głowy na rynku jej nie spadła. Niestety
wibor3m10procent
Napisz coś nowego bo to już nudne się robi.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki