REKLAMA

Kurs euro blisko lokalnego szczytu. Dolar najwyżej od sierpnia

2020-09-07 09:50
publikacja
2020-09-07 09:50
fot. ASkwarczynski / Shutterstock

Poniedziałkowy poranek przyniósł lekkie osłabienie złotego. Kurs euro zbliżył się do najwyższych poziomów od siedmiu tygodni, a notowania dolara osiągnęły najwyższą wartość od sierpnia.

W ubiegłym tygodniu doszło do zdecydowanego wzrostu kursu euro, który podniósł się z 4,38 zł w porywach do 4,47 zł. W ten sposób polska waluta roztrwoniła zyski z końcówki lipca i opuściła przedział sierpniowej konsolidacji (4,3750-4,4250 zł).

/ Bankier.pl

W poniedziałek o 9:49 kurs euro wynosił 4,4621 zł i był o 0,7 grosza wyższy niż przed weekendem.  Za dolara amerykańskiego płacono 3,7671 zł, co było najwyższą wartością od przeszło miesiąca.

- Wyłamanie się kursu EUR/PLN z przedziału konsolidacji otworzyło drogę do dalszego osłabienia złotego, które może zatrzymać się na kolejnym technicznym oporze zlokalizowanym w okolicach 4,46. Po dotarciu w te rejony przestrzeń do dalszego osłabienia złotego powinna w perspektywie najbliższych dni osłabnąć. Szczególnie, że wyhamował także spadek eurodolara - napisano w komentarzu dziennym banku Millennium.

Frank szwajcarski wyceniany był na ponad 4,13 zł , czyli o ponad 1,5 grosza wyżej niż w piątek wieczorem.  Funt brytyjski kosztował 4,9821 zł i był o blisko grosz tańszy niż na koniec ubiegłego tygodnia.

KK/PAP

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
karbinadel
Cóż, skoro przedstawiciele rządu i NBP uparcie torpedowali kurs złotego, nic dziwnego, że w końcu przestał się utrzymywać na dotychczasowym stabilnym poziomie
jas2
Tylko słaba, niedowartościowana złotówka może wspomóc naszą gospodarkę w czasach kryzysu.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki