REKLAMA

Bitcoin mocno zwyżkuje, bije tegoroczny rekord

2019-04-23 14:30
publikacja
2019-04-23 14:30
Bitcoin mocno zwyżkuje, bije tegoroczny rekord
Bitcoin mocno zwyżkuje, bije tegoroczny rekord
fot. Alexander Demianchuk / / TASS

Po dwóch tygodniach przerwy bitcoin ponownie notuje wyraźne zwyżki. W wyniku wzrostów kursu, które rozpoczęły się we wtorek o poranku, najpopularniejsza kryptowaluta ustanowiła kolejne tegoroczne rekordy cenowe, pokonując poziom 5,5 tys. dolarów.

Zwyżki bitcoina rozpoczęły się we wtorek rano, kiedy to pokonał poprzedni tegoroczny rekord ustanowiony 10 kwietnia. Przełamanie bariery na poziomie ok. 5,4 tys. dolarów okazało się sygnałem do przyspieszenia zwyżek, w wyniku czego w ciągu ostatniej dobry kurs zyskał już ponad 4%. Według danych serwisu Coinmarketcap bitcoin jest notowany we wtorek przed godz. 14 na poziomie 5 568 dolarów.

fot. / / Coinmarketcap

Także reszta rynku kryptowalut przedstawia pozytywny obraz, choć inne notują nieco mniejsze zwyżki niż bitcoin. Ethereum, druga pod względem kapitalizacji kryptowaluta, notuje zwyżki o 2% do 174,7 dolarów, ripple balansuje bez większych zmian, natomiast bitcoin cash rośnie o 2,6% do poziomu 301,7 dolara.

Bieżący rok jest dla inwestorów na rynku kryptowalutowym zdecydowanie bardziej udany niż poprzedni. Kurs bitcoina zyskał już od początku roku blisko 50%, natomiast bitcoin cash podwoił swoją wartość. Mniejszym powodzeniem cieszy się ethereum, które zyskało niespełna 32%, natomiast na minusie jest ripple, którego kurs spadł o 7%. Z bardziej znanych kryptowalut najlepiej prezentuje się litecoin, którego kurs od początku roku wzrósł o blisko 161%.

fot. / / Coin360

Patrząc na kurs bitcoina w dłuższej perspektywie, widać, że zwyżka z początku kwietnia wyniosła jego kurs ponad poziom 5 tys. dolarów, po czym nastąpiła konsolidacja nad tym okrągłym poziomem. Obecna zwyżka umacnia tę konsolidację, dając szansę bitcoinowi na wyraźniejsze „umoszczenie się” ponad poziomem 5 tys. dolarów i porządne przygotowanie do ataku na poziom 6 tys. dolarów, którego okolice w 2018 roku były przez długi czas mocnym wsparciem dla najpopularniejszej kryptowaluty.

Specjaliści od analizy technicznej zwracają uwagę na byczy sygnał, jaki pojawił na wykresie bitcoina. Chodzi o tzw. złoty krzyż, czyli przecięcie przez średnią 50-sesyjną od dołu średniej 200-sesyjnej. Według specjalistów ma to być sygnał techniczny zwiastujący hossę - ostatni taki pojawił się na wykresie bitcoina w czwartym kwartale 2015 roku. I faktycznie od tego czasu mieliśmy do czynienia z tendencją wzrostową, która w 2017 roku doprowadziła do utworzenia bańki na rynku kryptowalut. Jednak inwestorzy stosujący analizę techniczną posługują się obecnie w swoich systemach średnimi ruchomymi o różnych okresach, dlatego sygnałowi temu nie daje się już tak dużego prawdopodobieństwa realizacji, jak to miało miejsce kilkanaście lat temu.

Marcin Dziadkowiak

Źródło:
Tematy
Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Komentarze (19)

dodaj komentarz
malyczek
Póki co BTC idzie cały czas w górę i nic nie zwiastuje drastycznego spadku. Cieszę się ze swoich inwestycji w PNT, ponieważ ich przewidywania mają szansę zaowocować.
marcint88
Jest tak niezatapialny jak Wenezuela, wyłączą prąd i tyle będzie warty cyfrowy pieniądz = 0.
lightning_network
Rośnie, bo przetrwał wściekłe ataki bankterskich celebrytów, zaciekłych obrońców status quo z wypchanymi kieszeniami papierowym śmieciem, dojących rentę menniczą, okradających "plebs" kreacją pieniądza z powietrza. Nie podoba im się wywrócenie czarodziejskiego stolika.

Te wszystkie zaklęcia o "spiralach śmierci",
Rośnie, bo przetrwał wściekłe ataki bankterskich celebrytów, zaciekłych obrońców status quo z wypchanymi kieszeniami papierowym śmieciem, dojących rentę menniczą, okradających "plebs" kreacją pieniądza z powietrza. Nie podoba im się wywrócenie czarodziejskiego stolika.

Te wszystkie zaklęcia o "spiralach śmierci", które czas właśnie bezlitośnie weryfikuje.
Zwykli ludzie już wiedzą, że bitcoin jest: NIE-ZA-TA-PIAL-NY.
lightning_network
P.S. że o walorze edukacyjnym nie wspomnę: tylko 8% tzw. millenialsów ufa bankom
xiven
wiecie jaka jest róznica między deficytem finansowym PIS a PO?

deficyt PISu finansuje godny byt dzieci, ulgi dla najmniej zarabiających, dodatki do emerytur

deficyt PO finansował, niemiecki przemysł ekobzdetów, zdegenerowane zachodnie ideologie, oczywiście polakom nic się z tego deficytu nie należało, polak miał żyć
wiecie jaka jest róznica między deficytem finansowym PIS a PO?

deficyt PISu finansuje godny byt dzieci, ulgi dla najmniej zarabiających, dodatki do emerytur

deficyt PO finansował, niemiecki przemysł ekobzdetów, zdegenerowane zachodnie ideologie, oczywiście polakom nic się z tego deficytu nie należało, polak miał żyć na zasadach upragnionego kapitalizmu i zarabiac sam na swoje utrzymanie a nagrode miał możliwość onanizowania się do nowych pomysłów unii europejskiej finansowanych z jego i tak istniejącego i do tego jeszcze większego deficytu niz teraz

tak więc są deficyty i deficyty, jak widać, takie które dają coś tobie albo takie co dają coś innym zamiast tobie ale wszystkie one są oczywiście twoim kosztem
xiven
i wszystkie portfale sprzedające bitcoin zaczynają mieć awarie i komunikaty że przerwa techniczna nie możesz wypłacić swoich środków

podziwiam moje próbne wirtualne 50zł które zamieniło się już w 65 zł tylko szkopuł jest taki że nigdy nie wróci na moje konto w banku :D

januszcebulak
O czym ty człowieku piszesz? Nie wiem ile "portfeli" (walutami handluje się na giełdzie, a nie na proftelu) sprawdziłeś, ale ja nigdy nie miałem problemu ze sprzedawaniem, nawet kiedy bitcoin było po $20000 a nie $5500.

Polecam duże i sprawdzone giełdy a nie jakieś taniebitkojnydlafrajerow.pl
krypsy
Powtarza się sytuacja z 2015-2016. Wtedy mówiłem znajomym żeby kupowali i nikt mnie nie słuchał. Potem dzwonili w grudniu 2017 i pytali "czy jeszcze nie jest za późno?". Teraz to samo: jak Bitcoin był po 3000usd to znowu mówiłem, to jest ten moment – ja kupuję. Oczywiście nikt nie był entuzjastą. Entuzjazm się zacznie jak Powtarza się sytuacja z 2015-2016. Wtedy mówiłem znajomym żeby kupowali i nikt mnie nie słuchał. Potem dzwonili w grudniu 2017 i pytali "czy jeszcze nie jest za późno?". Teraz to samo: jak Bitcoin był po 3000usd to znowu mówiłem, to jest ten moment – ja kupuję. Oczywiście nikt nie był entuzjastą. Entuzjazm się zacznie jak bitcoin przebije ostatni szczyt czyli $20000. A potem oczywiście trzeba zawalić winę, że to złe "fundy" i spekulanci, i to wszystko scam.

Prawda jest taka, że mamy realną inflację na poziomie +8%. Masło kosztuje obecnie średnio na poziomie 7-8zł. Ile kosztowało rok temu? Jeżeli drukowany pieniądz zalewa rynek i wszystko drożeje w takim tempie to naturalnie aktywo o ograniczonej podaży będzie rosnąć. Śmieszą mnie te prognozy typu 6k, 10k, 20k… ludzie, w ciągu następnych 2-3 lat cena wzrośnie znowu 10-50 razy. Kapitał ucieka tam gdzie inflacja jest najniższa. Po prostu.
hfjdj
Ale jest wiele krypto. Nikt nie udowodnil ze.musi uciec do btc.
lightning_network odpowiada hfjdj
jasne, ucieknie do Saleta-coina, tudzież innego cyfrowego tombaku,...

Powiązane: Bitcoin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki