REKLAMA

CHINYKupa pieniędzy za oddawanie kału. Miesięcznie można zarobić nawet 4 tys. zł

2023-09-30 18:00
publikacja
2023-09-30 18:00

"Oddawaj kał, zarabiaj ponad 6000 juanów (4 tys. złotych - PAP) miesięcznie!" – z taką ofertą do potencjalnych dawców kału wyszła instytucja medyczna w historycznym mieście Xi'an, stolicy prowincji Shaanxi w środkowych Chinach. Jednak dotychczas zaledwie 10 proc. chętnych spełniło wymogi – informuje szanghajski portal Paper.

Kupa pieniędzy za oddawanie kału. Miesięcznie można zarobić nawet 4 tys. zł
Kupa pieniędzy za oddawanie kału. Miesięcznie można zarobić nawet 4 tys. zł
fot. ingimage / / ingimage

Firma Junyou Medical Technology, która pod koniec sierpnia zdobyła trzecią nagrodę w grupie biomedycznych start-upów w Chinach, prowadzi od 7 września rekrutację dawców mikrobioty jelitowej, czyli kału.

Instytucja oferuje wynagrodzenie pieniężne w wysokości od 100 do 300 juanów (59–177 zł), przy czym w ciągu miesiąca można oddać maksymalnie 22 "darowizny", co przekłada się na sumę 6600 juanów, czyli 4 tys. złotych.

Dodatkowo Junyou zapewnia co roku darmowe badania fizykalne o wartości 2 tys. juanów oraz porady medyczne przez cały okres udziału w programie.

Oferta wzbudziła szerokie zainteresowanie – informują lokalne media.

Wymagania są całkiem surowe

Jednak jak dowiedział się reporter portalu Hong Xing, dotychczas zaledwie co dziesiąty kandydat spełnił surowe wymogi rekrutacyjne. Bowiem dawcami mogą zostać osoby wieku od 18 do 30 lat ("preferowani studenci pierwszego roku"), cieszące się dobrym zdrowiem, ze wskaźnikiem BMI w zakresie 18,5–23,9, które "nie chodzą spać późno w nocy, nie palą, nie piją, jedzą regularnie i mają regularny rytm wypróżnienia".

Firma na swojej stronie internetowej informuje, że zawsze traktowała "utrzymanie ludzkiego mikrosystemu i promowanie harmonijnej i trwałej witalności" jako swoją misję, "wspierając pacjentów w utrzymaniu długotrwałej równowagi bakteryjnej, immunologicznej i metabolicznej, aby uzyskać trwałe korzyści zdrowotne, wydłużyć życie i poprawić jego jakość".

W medycynie przeszczep stolca jest jedną z metod leczenia nawracającego zakażenia bakterią Clostridioides diff., która może powodować zapalenie jelita grubego i zagrażającą życiu biegunkę (nawet kilkadziesiąt wypróżnień dziennie). (PAP)

krp/ mal/

arch.

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (10)

dodaj komentarz
pstrzezek
pstrzezek2023-09-30 21:43
Trollnia ostro minusuje nawet w weekend i od święta. To a propos tematu kupy
pstrzezek
pstrzezek2023-09-30 20:37
To teraz wiem skąd 2.5 mld na TVP ;) Ciężko na to zapracowali ;))))
lutobor
Myślicie sobie, że w polskiej budżetówce nie ma etatów takich , że ludzie przychodzą do "pracy" tylko po to żeby wypić kawę i wysłać się ze dwa razy ?
lebski_gosc
W USA takie coś funkcjonuje od lat i nie ma się co śmiać. Brak bakterii w organizmie prowadzi do wielu chorób np. otyłość.
niepejsiaty_polak
Boże kochany! Co to się wyrabia na tym świecie !? Najpierw Hui, teraz Goowno! Jprdl...! Aż mi pejsy zaczynają rosnąć! Koniec Świata!

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki