REKLAMA

Korona norweska traci przez ropę

2015-12-30 12:00
publikacja
2015-12-30 12:00
Norwegia: Opublikowane dzisiaj dane nt. sprzedaży detalicznej w listopadzie - liczonej z pominięciem wolumenu samochodów - pokazały na jej wzrost o 0,6 proc. m/m wobec 0,9 proc. m/m odnotowanych w październiku.

Naszym zdaniem:Te dane mimo, że nieco słabsze nie mają większego znaczenia dla korony. Tu liczą się dwie kwestie - dalsze zachowanie się cen ropy (wzrost zapasów API ograniczył perspektywy technicznego odreagowania notowań), a także możliwa polityka Norges Banku. Na grudniowym posiedzeniu stopy procentowe nie spadły, ale szef banku centralnego dał do zrozumienia, że ich cięcie o 50 p.b. w pierwszej połowie roku nie jest wykluczone. W kontekście rosnących oczekiwań inflacyjnych, słowa Olsena można rozumieć jako zapowiedź działania w sytuacji, kiedy "spadkowy marazm" na rynku ropy utrzyma się w kolejnych miesiącach.

Tym samym, o ile korona szwedzka radzi sobie w ostatnich dniach całkiem nieźle (pisaliśmy o tym wczoraj), to NOK wskazuje na słabość. Notowania EUR/NOK są blisko tegorocznych maksimów, a USD/NOK odbiły się w ostatnich dniach od linii wzrostowej trendu (tu jednak nadal aktualna pozostaje formacja klina wzrostowego, co teoretycznie może zapowiadać ciekawy rozwój wypadków za kilka tygodni).

eurnokdaily.png

Wykres dzienny EUR/NOK

usdnokdaily.png

Wykres dzienny USD/NOK

Sporządził:

Marek Rogalski - główny analityk walutowy DM BOŚ

Nota prawna:

Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego
kręgu odbiorców. Został sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulamin doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajduje się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty.
Źródło:
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki