Kolejny SKOK zostanie przejęty przez bank?

analityk Bankier.pl

5 stycznia Komisja Nadzoru Finansowego ogłosiła, że umorzyła postępowanie dotyczące możliwości przejęcia SKOK im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego przez inną kasę. Jednocześnie nadzorca poinformował, że oczekuje na zgłoszenia banków zainteresowanych udziałem w restrukturyzacji tego podmiotu.

W komunikacie po posiedzeniu w dniu 19 stycznia 2016 r. Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że chęć udziału w restrukturyzacji kasy zgłosił jeden bank. Nie wymieniona z nazwy instytucja zadeklarowała, że do 25 stycznia podejmie decyzję o ewentualnym wyrażeniu zgody na przejęcie SKOK im. Kardynała Wyszyńskiego.

Do wskazanego dnia nadzorca oczekuje na zajęcie ostatecznego stanowiska przez bank.

SKOK im. Kardynała Wyszyńskiego był jedną z pierwszych kas, w których Komisja Nadzoru Finansowego wprowadziła zarządcę komisarycznego.

Należy ona do grupy podmiotów średniej wielkości - obsługuje ok. 30 tys. członków.

Do tej pory trzy spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe zostały przejęte przez banki. Alior Bank przejął SKOK im. Świętego Jana z Kęt, Bank Pekao - SKOK Kopernik, a PKO BP - SKOK Wesoła. Instytucje te otrzymały dotacje z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Alior Bank został zasilony kwotą 15,9 mln zł, Bank Pekao - 101,9 mln zł, a PKO BP - 278,9 mln zł.

Dotacja udzielana jest na pokrycie różnicy pomiędzy wartością przejmowanych praw majątkowych i przejmowanych zobowiązań z tytułu środków gwarantowanych, wyliczonej na podstawie sprawozdania finansowego SKOK-u na dzień przejęcia.

Michał Kisiel

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 3 ~show

Drodzy hejterzy wasza wiedza o SKOKach jest żadna. Życzę powodzenia w dalszym wyciu do klawiatury. Tyle waszego co sobie poklepiecie:)

! Odpowiedz
3 1 ~lol

Erudyta się znalazł ?

! Odpowiedz
1 3 ~BANDERszenko

POLSKA ZORGANIZOWANA GRUPA PRZESTĘPCZA . Wystarczy wykonać 1 ruch polegający na zmniejszeniu gwarancji BFG Z 100000 EURO do 50000 euro [ jednorazowo lub 10000 co miech ] i na początku lipca mamy 50000 euro co w przeliczeniu na pln daje ponad 200000 pln . 70% a może nawet 90% Polaków może tylko pomarzyć o takiej kasie a ci co ja maja dwa razy się zastanowią gdzie ja zdeponować a jak nie pasi to do skarpety i nie będzie jeszcze narzekania na podatek Belki . Czy biedaki muszą ciągle zrzucać sie na krezusów , muszą płacić za brak myślenia elit ?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 14 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
6 22 ~ggg

I to wszystko za pieniądze " obrzydzanych" banków .... co by zrobiły te tepaki ekonomiczne gdyby nie było w Polsce zdrowych banków ... Skoki to ekonomia PiS w mikro skali ....

! Odpowiedz
9 3 ~obserwator

ekran wytrzyj od tej piany z pyska.....

! Odpowiedz
2 7 ~robotroll

„ok. 30 tys. członków”
— no i c...... im w d...

! Odpowiedz
0 1 ~byłyskokowicz

Na pensje dla prezesów nie wystarczy(zysku).A gdzie reszta zarządu i obsługa klienta.O sprzątaczkach i ochronie -lepiej nie wspominać.

! Odpowiedz
6 17 ~user215

PO spieprzyło sprawę. Zamiast zająć się największym przekrętem po 89 roku, oni uzgadniali płeć. A teraz kolejne SKOK'i "mają problemy" (czytaj: Bierecki dalej przelewa kasę, na która my się zrzucamy), a oni się z nas śmieją.

! Odpowiedz
1 3 ~lol

Spieprzyło sprawę bo się sprawą zajęli. Gdyby nie przekazali sprawy do KNF to nikt ze SKOKÓW by nie dostał złamanego centa z BFG. Gdyby nie BFG to by była afera porównywalna z Amber Gold. PO na własne życzenie naprawiło wizerunek PiSu przed wyborami.

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IX 2017
PKB rdr 3,9% II kw. 2017
Stopa bezrobocia 7,0% VIII 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 501,22 zł VII 2017
Produkcja przemysłowa rdr 4,3% IX 2017

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl