Katarczycy muszą wyjechać z krajów Zatoki Perskiej

Wszyscy obywatele Kataru mieszkający w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Bahrajnie i Arabii Saudyjskiej, muszą do poniedziałku opuścić te kraje.

(YAY Foto)

Dwa tygodnie temu część państw arabskich zerwała stosunki z rządem w Doha. Zamknęły również swoje lotniska, granice lądowe oraz szlaki morskie i nakazały wyjazd Katarczykom ze swoich terytoriów. Do opuszczenia Kataru wezwani zostali również mieszkający tam obywatele Arabii Saudyjskiej, Bahrajnu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wszystkie te państwa powiązane są silnymi więzami między rodzinami, wiele jest też mieszanych małżeństw. Związane jest to z historią i tradycjami, sięgającymi historii plemion arabskich.

Saudyjska gazeta "Arab News" opisuje historię narzeczonych, rozdzielonych przez wprowadzoną blokadę. Mieszkająca w Dżuddzie Jemenka miała pod koniec czerwca wyjść za Katarczyka. Gazeta cytuje 23-letniego narzeczonego Ibrahima, który podkreśla, że sytuacja polityczna krajów nad Zatoką Perską wpłynęła na życie wielu mieszkających tam ludzi.

Do katarskiej organizacji zajmującej się prawami człowieka wpłynęło 155 skarg od rodzin, które mogą ucierpieć w związku z blokadą. Zdaniem organizacji, ponad 13 tysięcy obywateli krajów leżących nad Zatoką Perską zostanie dotkniętych skutkami politycznych napięć między jej krajami. Jednocześnie Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Bahrajn obiecały analizować wszystkie przypadki rozdzielanych rodzin i zwolnić niektóre osoby z obowiązku opuszczenia kraju. W państwach tych uruchomiono specjalne linie telefoniczne dla interweniujących.

IAR/Anna Dudzinska/Dubaj/Siekaj

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 ~Bill

Ajwaj napisał tylko prawdę może nie całą ale jacyś debile co nic o świecie nie wiedzą dali łapki czerwone...

! Odpowiedz
10 22 ajwaj

Jak zwykle USA narobila bigosu:
- tradycyjnie wspiera 2 strony konfliktu (jak np. Turków i Kurdów) ;)
- Arab. Saud. wahabitów, mld $ zamówien broni w USA
- Katar kupil tez bron w USA za mld. $, USA ma tam baze ca 10 000 wojska (bomby na Syrie i Irak)

Kazda ze ston ma swoich terrorystów - ale to RÒZNI terrorysci (obcinaja glowy dla innych celów)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
41 46 ~forx

Terroryzm = USrael. I to oni wlasnie kolejny raz probuja wywolac bratobojcza wojne miedzy Sunnitami i Szyitami. Na dodatek niedawno USA opchnely obu stronom kupe sprzetu militarnego

! Odpowiedz
19 37 antypropaganda

eh, Sasza.....

! Odpowiedz
28 4 tw-balbina

Kraj popiera terroryzm czyli przywódcy popierają terroryzm w imieniu narodu idąc dalej całe społeczeństwo ponosi konsekwencje popierania terroryzmu.To proste i sprawiedliwe.
Podobnie w innych przypadkach ,popieranie bolszewizmu,nacjonalizmu i ksenofobii przez rząd jakiegoś kraju wiąże się ze wszystkimi tragicznymi tego konsekwencjami w przyszłości, które spadną na jego społeczeństwo ,to proste i sprawiedliwe.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IX 2017
PKB rdr 3,9% II kw. 2017
Stopa bezrobocia 7,0% VIII 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 501,22 zł VII 2017
Produkcja przemysłowa rdr 4,3% IX 2017

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl