REKLAMA

Kapsuły do drzemki na Chopinie w Warszawie. Cena "typowo lotniskowa"

Agata Wojciechowska2023-08-23 11:15redaktor
publikacja
2023-08-23 11:15

Kto choć raz drzemał na lotniskowym krzesełku, ten doceni zapewne pomysł Lotniska Chopina w Warszawie, które zamontowało cztery kapsuły rodem z Finlandii. Trzeba jednak za nią słono zapłacić, szczególnie przy dłuższym korzystaniu to koszt nawet 60 zł za godzinę. 

Kapsuły do drzemki na Chopinie w Warszawie. Cena "typowo lotniskowa"
Kapsuły do drzemki na Chopinie w Warszawie. Cena "typowo lotniskowa"
/ Lotniska Chopina w Warszawie

"Strefa powstała z myślą o pasażerach podróżujących przez Warszawę w tranzycie, ale dostępna jest także dla wszystkich podróżnych wylatujących z Warszawy do krajów poza strefę Schengen" - informuje Lotnisko Chopina. Ta strefa drzemek znajduje się na terminalu A przy bramkach 2N/3N.

Jak wygląda taka kapsuła? Ma 220 cm, jak zapewnia lotnisko, wygodny materac. Korzystający otrzymuje także w zestawie: poduszkę, koc, zatyczki do uszu i opaskę na oczy. W cenie noclegu znalazł się także fotel do masażu, na którym można się zrelaksować przed snem.

Przed i po drzemce korzystający z kapsuł mogą liczyć na relaks w fotelu do masażu. (Lotniska Chopina w Warszawie)

Koszt takiej przyjemności jest zgodny z lotniskowymi standardami. Za pierwszą godzinę trzeba zapłacić 60 zł, dwie godziny - za 110 zł, a kolejne - 40 zł. Łatwo więc policzyć, że zalecany przez lekarzy 8-godzinny sen to kwota rzędu 350 zł. 

Pod kapsułą znajduje się schowek na bagaż - jednak mieści on tylko ten kabinowy. Dlatego też podróżując z większą walizką, trzeba się przygotować na dodatkowy koszt przechowalni bagażu (od 22 do 25 zł za dobę).

Jak na razie z kapsuł można korzystać w godzinach od 19 do 7 rano. Lotnisko planuje jednak wydłużyć je tak, by działały całodobowo. 


Źródło:

Redaktor działu newsroom w portalu Bankier.pl. Absolwentka historii, którą studiowała dłużej niż statystyczny student, ale za to przeszła przez kilka uniwersytetów, w tym uczelnię w Edynburgu. Swoje życie zawodowe rozpoczęła dziesięć lat temu z portalem Bankier.pl. Później współpracowała z licznymi redakcjami, pisząc dla "Gazety Wrocławskiej", nagrywając dla Polskiego Radia i - ku zgorszeniu niektórych - kreując rzeczywistość w "Fakcie". Na pewno nie napisze nic o WIG20, a jeśli już to tylko w kontekście plotek, pogłosek czy domysłów. Dla czytelników siedzi nocami, oglądając seriale, podliczając gaże, czytając książki, śledząc nietypowe aukcje czy podróżując palcem po mapie. Nienawidzi wyrazu “dedykowany”, przeciw któremu prowadzi osobistą krucjatę w internecie. Telefon: 71 748 9511

Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (21)

dodaj komentarz
ifeelveryblah
Ja bym powiedział, że cena typowo polska czyli bardzo wysoka.
qart
Oferta dla turystów z Izraela, Armenii czy Kazachstanu, bo to oni mają przesiadki w lotach do USA czy Kanady na Okęciu. Nikt lecący z Warszawy nie potrzebuje takich rozwiązań, a w tranzycie jak najbardziej. Dodatkowy zarobek na nich. Wreszcie.
kfrs_pl
Bardzo przydatna sprawa, nawet godzinka drzemki między lotami robi różnicę. Już dawno chciałem żeby takie zrobili;)
ivankrakow
Śmieszna cena, wejście do business lounge, gdzie masz jedzenie za darmo, napoje, cieply posiłek i możesz spędzić w nim wiele godzin, zdrzemnąć się, kosztuje 220 zł a klaustrofobiczna kapsuła, w której poziom wlasnego CO2 Cię udusi po 10 minutach, kosztuje 60 zł. Haha żart roku !
ravauw
60 za drzemke, biore w ciemno!!!
Szkoda ze nie ma takich rozwiazan na większych hubach-Paryz, MUC, FRA
inwestor.pl
'Łatwo więc policzyć, że zalecany przez lekarzy 8-godzinny sen to kwota rzędu 350 zł.' Najwyraźniej nie tak łatwo. Łatwo natomiast przewidzieć, że artykuł pisała pani Agata. :-)
kacz-dzong-un
Jakbyś ty to pisał, to z pewnością byś źle obliczył, więc pani Agata i tak byłaby dużo bystrzejszą redaktorką, bo akurat to policzyła dobrze (dla ułatwienia policz sobie 40 zł x 6 godzin plus 110 zł za pierwsze 2 godziny). Wróć lepiej do swoich śmiesznych sond.
monuz
Nad Bałtykiem widziałem już oferty skorzystania z toalety dla osób, które nie zamówiły posiłku w wysokości 30 zł, więc w sumie za łóżko to nie tak drogo.
zoomek
Trochę można rozumieć restauratorów - ktoś uzupełnia papier, woda leci,sprzątać trzeba no i są też ci którzy w lokalu zamówili więc trochę obciach aby czekali w kolejce bo 30 osób z plaży wraca i chce się w....
ifeelveryblah odpowiada zoomek
To jak oni żyją w tym USA? No jak, że tam toalety darmowe? Normalnie kosmos.

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki