Kaczyński: Prace nad "500+ dla emerytów" są zaawansowane

Znajdą się środki na to, żeby poprawić los emerytów - zapewnił w rozmowie z poniedziałkowym "Super Expressem" prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dodał, że sprawa dodatku specjalnego dla tej grupy jest omawiana na posiedzeniach zarówno rządu, jak i kierownictwa PiS.

(fot. Kacper Pempel / Reuters)

Według gazety "wygląda na to, że dla emerytów i rencistów nadejdą wreszcie lepsze czasy". "Prezes PiS Jarosław Kaczyński zdradził +Super Expressowi+, że trwają zaawansowane prace nad projektem 500 plus dla emerytów" - czytamy.

Kaczyński w rozmowie z "SE" powiedział, że sprawa dodatku specjalnego dla emerytów jest omawiana na posiedzeniach rządu i kierownictwa partii. Jak zaznaczył, jest jeszcze "zbyt wcześnie" na przedstawienie konkretnych projektów.

"Jednak zapewniam, że środki na to się znajdą, że los emerytów będzie poprawiany" - podkreślił. W ocenie prezesa PiS "to jest bardzo trudna sprawa". "Emerytów i rencistów jest ogromna liczba, przeszło 9 mln. Każda niewielka podwyżka to jest ogromna suma. Ale mimo wszystko będziemy w tym kierunku szli" - dodał Kaczyński.(PAP)

agzi/ agz/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 20 tigerbonzo

No i Kaczyński z resztą nomenklatury PiSowskiej i swoimi doradcami jak Sasin, czy Suski zmuszą Morawieckiego, żeby latał po świecie i szukał chętnych na polskie obligacje. Jemu już wiele życia nie zostało, więc nie on to będzie spłacał.

! Odpowiedz
3 21 borma

I karuzela obietnic ruszyla ponownie. Zblizaja sie wybory samorzadowe i w przyszlym roku parlamentarne . Obiecuja wszystko wszystkim , byle zostac pwybranym i Polak wszystko kupi. Jacek Kurski ma racje.

! Odpowiedz
4 12 jendreka

Daj daj daj co masz najlepszego daj.

! Odpowiedz
7 23 pull_up

Hola hola panie prezesie, emisja pieniądza tylko na dzieci. Bo pomyślimy sobie że to kiełbasa :)

! Odpowiedz
21 27 kaczka-po-smolensku

emerytom się bardziej należy niz gówniarzom którzy dnia nie przepracowali w Polsce ,my budowaliśmy Polskę nam się 500_+ nalezy bardziej niz wam.

! Odpowiedz
6 12 pull_up odpowiada kaczka-po-smolensku

Naturalnie że tak aczkolwiek znajdą się czytelnicy mający odmienne zdanie :)

! Odpowiedz
12 16 silvio_gesell

No właśnie, można co najwyżej rozszerzyć 500+ na poprzednie pokolenie, czyli uzależnić wysokość emerytur od ilości dzieci jak w przypadku emerytur matczynych. Ale 500+ dla każdego emeryta to się budżet nie zepnie.

! Odpowiedz
2 27 mhm odpowiada kaczka-po-smolensku

Nieprawda, najbardziej się należy nam, czterdziestolatkom, bo dzieciństwo spędziliśmy w biedzie, do której doprowadziło życie ponad stan poprzednich pokoleń, z którego my już nie skorzystaliśmy, ale potem to my musieliśmy spłacać te długi i odbudowywać zrujnowany kraj, nam nikt becikowych, pięćsetplusów i innych zasiłków nie płacił.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 15 pull_up odpowiada silvio_gesell

Na dłuższą metę nie "zepnie" się również w obecnej postaci. Na giełdzie chudo, za kilka miesięcy zauważą to wszyscy, nie tylko ci interesujący się zagadnieniami ekonomicznymi trochę bardziej.

! Odpowiedz
6 9 silvio_gesell odpowiada pull_up

To prawda, bessa się już zaczęła. Tyle, że co ma giełda do budżetu? W MF już czekają z niecierpliwością spadków, a gdy będzie tanio to NBP będzie skupował.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne