REKLAMA

Prezes KGHM odwołany ze stanowiska

2022-10-11 09:29, akt.2022-10-11 09:58
publikacja
2022-10-11 09:29
aktualizacja
2022-10-11 09:58

Rada nadzorcza KGHM odwołała z dniem 11 października br. prezesa Marcina Chludzińskiego i wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych Jerzego Paluchniaka - poinformowała spółka we wtorkowym komunikacie.

Prezes KGHM odwołany ze stanowiska
Prezes KGHM odwołany ze stanowiska
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

"Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. informuje, że w dniu 11 października 2022 roku Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwały o odwołaniu z dniem 11 października 2022 roku następujących Członków Zarządu Spółki: - Pana Marcina Chludzińskiego, Prezesa Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.; - Pana Jerzego Paluchniaka, Wiceprezesa Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. ds. Aktywów Zagranicznych." - podano w komunikacie.

Marcin Chludziński został prezesem miedziowej spółki w 2018 roku. Wcześniej, od stycznia 2016 roku był członkiem Rady Nadzorczej PZU S.A. i jednocześnie prezesem zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu.

Jerzy Paluchniak był wiceprezesem KGHM od początku września tego roku. Związany z KGHM Polska Miedź S.A. od 2018 roku. Od lipca 2018 r. do dnia powołania do Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. pełnił funkcję Dyrektora Naczelnego odpowiedzialnego m.in. za funkcję audytu wewnętrznego w Grupie Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A., a od marca 2020 jest Członkiem Rady Właścicieli Sierra Gorda S.C.M. z ramienia KGHM Polska Miedź S.A.

KGHM zajmuje się wydobyciem i przetwórstwem surowców naturalnych. Łącznie zatrudnia ponad 34 tysiące osób. Zysk netto Grupy Kapitałowej KGHM w pierwszym półroczu 2022 r. wyniósł 4,18 mld zł. W tym samym okresie zeszłego roku było to nieco ponad 3,72 mld zł. Produkcja miedzi płatnej w GK KGHM wyniosła w pierwszej połowie tego roku 378 tys. ton.

Ile zarabiają prezesi największych spółek?

Jeśli mowa o spółkach kontrolowanych przez państwo, to najwięcej zarobił prezes KGHM-u Marcin Chludziński. To nr 10. zestawienia z ponad 2,2 mln zł w porównaniu do nieco ponad 1,8 mln zł, które otrzymał w 2020 r. Do wypłacenia czeka jeszcze kwota 1,018 mln zł co daje w sumie ponad 3,2 mln zł od KGHM-u. Zresztą to niejedyne wpływy od państwowego podmiotu. Kwotę 187 tys. zł otrzymał jeszcze z tytułu pełnienia funkcji członka rady nadzorczej w PZU - pisaliśmy w kwietniu tego roku.

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (16)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
tomitomi
'''polityczny ryj ! ''' - zakazana fraza na Bankierze.pl
_xyz
Kolejny Kazio odwołany.
Odejdzie i przytuli kilkaset tysięcy PLN żeby niebawem wypłynąć w kolejnej spółce SP.

Karuzela zmian przyspiesza, co oznacza rychły koniec rządów obecnej ekipy. Mają rok, by się nachapać.
loool
Malo czasu do końca kadencji a kotów do utuczenia jeszcze wielu
jarekzbyszek
Tak się legalnie kradnie miliony, a Suweren czyli elektorat na socjalu zachwycony.
polonu
i znowu wybory i to samo przyjdą nowi , na stanowiska w rządzie ,kluczowe z gospodarce konkurs z kryteriami . inaczej dalej ta szopka będzie trwać w nowym wydaniu , przecież to normalne taka droga prowadzi do koryta ,
daniel_1
Czyli "kurski" okret wpływa na wody.....
hahhah
TVP trza było opuścić aby do prawdziwej kasy się dobrać i porozdzielać na podwykonawców.
hahha
marok
Lemingi czas gigantycznych odpraw w spółkach skarbu państwa skończył sie wraz z rządami PIS-u. Zakończyła to tzw. ustawa kominowa,
Zatem tłumaczenie zwolnień gigantycznymi odprawami nijak się ma do rzeczywistości.
Nie wiem jaka jest przyczyna odwołania Chludzinskiego, ale media w końcu coś doniosą na ten temat, choć niekoniecznie
Lemingi czas gigantycznych odpraw w spółkach skarbu państwa skończył sie wraz z rządami PIS-u. Zakończyła to tzw. ustawa kominowa,
Zatem tłumaczenie zwolnień gigantycznymi odprawami nijak się ma do rzeczywistości.
Nie wiem jaka jest przyczyna odwołania Chludzinskiego, ale media w końcu coś doniosą na ten temat, choć niekoniecznie prawdziwego.
300_pala
Prezio odprawy. Nie dostanie …. Czytałeś jego kontrakt PiStacjo
polonu
ciemne chmury nad KGHM się zbierają- jakie umowy zostały podpisane z Ameryką ile kasy już zostało wytransferowane za ocean . ukryte wydatki , znowu lewy zeszyt jak z długami krajowymi ..

Powiązane: Spółki Skarbu Państwa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki