REKLAMA
WEBINAR

Izrael wyburzył dom Palestyńczyka oskarżonego o zamachy bombowe

2023-06-08 14:21
publikacja
2023-06-08 14:21

Siły Obronne Izraela (IDF) zburzyły w czwartek dom w Ramallah na Zachodnim Brzegu, należący do palestyńskiego zamachowca, oskarżonego o przeprowadzenie śmiertelnych ataków bombowych w Jerozolimie w zeszłym roku, w wyniku których zginęły dwie osoby, a dziesiątki zostało rannych. W odpowiedzi na działania izraelskiej armii w Ramallah wybuchły zamieszki.

Izrael wyburzył dom Palestyńczyka oskarżonego o zamachy bombowe
Izrael wyburzył dom Palestyńczyka oskarżonego o zamachy bombowe
fot. Nasser Ishtayeh / / ZUMA Press

Wojsko opublikowało nagranie wideo, na którym widać inżynierów wojskowych, wykonujących odwierty w domu Eslama Froukha w celu umieszczenia materiałów wybuchowych, zanim doszło do silnej eksplozji, która wysadził pierwsze piętro czteropiętrowego budynku.(https://t.ly/nuWS)

Podczas wyburzania w wielu miejscach w Ramallah wybuchły starcia, a Palestyńczycy rzucali kamieniami, materiałami pirotechnicznymi i bombami zapalającymi w żołnierzy, którzy odpowiedzieli środkami rozpraszającymi zamieszki i ostrą amunicją.

Według lokalnych mediów w starciach rannych zostało co najmniej sześciu Palestyńczyków. Po stronie izraelskiej nie było ofiar.

Palestyńskie źródła poinformowały, że dwóch dziennikarzy zostało rannych podczas starć w Ramallah. IDF przekazały: "Wstępne dochodzenie sugeruje, że w miejscu gwałtownych zamieszek palestyński fotoreporter został ranny, prawdopodobnie gumową kulą. Szczegóły incydentu są obecnie analizowane".

23 listopada ubiegłego roku 26-letni Froukh miał rzekomo zdetonować dwie bomby na dwóch przystankach autobusowych w Jerozolimie. Zginęły dwie osoby i 20 zostało rannych.

W ciągu ostatnich miesięcy w Izraelu i na terenach Autonomii Palestyńskiej często dochodzi do starć zbrojnych. Obecna eskalacja konfliktu izraelsko-palestyńskiego jest oceniana przez obserwatorów jako najpoważniejsza od co najmniej kilku lat.

Z Jerozolimy Marcin Mazur

mma/ zm/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
tomitomi
.....zrobili to dla jego dobra ,aby go chronić !

szalom wasza mać !
and00
Co w tym dziwnego
Takie praktyki Izrael stosuje od dziesięcioleci
lutobor
W trzeciej rzeszy podobne praktyki stosowano. W "noc kryształową" zniszczono wiele żydowskich sklepów i mieszkań, po tym jak Żydów o coś tam oskarżono.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
inwestor.pl
Oskarżonego, a nie skazanego przez sąd? Co na to zachód? Gdzie sankcje na Pegasusa? Gdzie F-16 dla Palestyny?

Powiązane: Izrael

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki