REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Izoblok ma umowę inwestycyjną; wartość inwestycji w spółkę zależną może wynieść max. 8 mln euro

2020-01-10 16:56
publikacja
2020-01-10 16:56
Dodaj Bankier.pl w Google

Izoblok zawarł umowę inwestycyjną z Funduszem Ekspansji Zagranicznej FIZAN, zarządzanym przez PFR Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych - podał Izoblok w komunikacie. Wartość inwestycji funduszu w spółkę zależną Izoblok GmbH określono na 5 mln euro, z możliwością zwiększenia kwoty maksymalnie do 8 mln euro.

Izoblok ma umowę inwestycyjną; wartość inwestycji w spółkę zależną może wynieść max. 8 mln euro
Izoblok ma umowę inwestycyjną; wartość inwestycji w spółkę zależną może wynieść max. 8 mln euro
fot. Marek Wiśniewski / / FORUM

W komunikacie podano, że fundusz ma zakupić istniejące udziały w kapitale zakładowym spółki Izoblok GmbH, za łączną cenę 4,5 mln euro oraz objąć nowe udziały w podwyższonym kapitale zakładowym za 0,5 mln euro. W efekcie czego, fundusz będzie posiadał 23,21 proc. udziałów, a Izoblok 76,79 proc. w kapitale zakładowym Izoblok GmbH.

Horyzont czasowy inwestycji funduszu wynosi od sześciu do dziesięciu lat liczonych od dnia nabycia (objęcia) udziałów spółki. Odkupienie od funduszu udziałów ma nastąpić nie później niż po upływie dziesięciu lat od dnia zawarcia umowy.

Realizacja inwestycji jest uzależniona od ziszczenia się, w terminie sześciu miesięcy od zawarcia umowy, warunków zawieszających. (PAP Biznes)

doa/ asa/

Wakacje na giełdzie
Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki