REKLAMA

Hinduskie gospodynie domowe podtrzymują cenę złota

2008-08-29 13:48
publikacja
2008-08-29 13:48
Dzięki silnemu popytowi z Indii cena złota utrzymuje się powyżej poziomu 830$ za uncję. Rynkowi pomaga także zwyżka notowań ropy naftowej, która zwiększa obawy przed wzrostem inflacji.

„Złoto podążą w górę w ślad za ropą... ale dzisiejszego popołudnia może być ciekawie – ze względu na poniedziałkowe święto w USA obrót może być bardzo mały, a zmienność nadzwyczaj wysoka” – powiedział Tom Kendall, analityk cytowany przez agencję Reuters.

Od swojego dziewięciomiesięcznego minimum z połowy miesiąca cena złota wzrosła już o 9%, lecz nadal jest o prawie jedną piątą niższa od rekordowych poziomów marca. Sytuację tą wykorzystuje branża jubilerska, dla której jest to okazja do tańszych zakupów niezbędnego surowca. Analitycy zwracają uwagę na silny popyt z Indii, które są największym na świecie importerem złotego kruszcu.

„Zauważyłem, że hinduskie gospodynie domowe zdecydowanie lepiej przewidują zmiany cen na rynku niż większość zawodowych analityków – i dzisiaj to one kupują żółty metal” – powiedział agencji Reuters Jeffrey Nichols z American Precious Metals Advisors.

W rezultacie o godzinie 13:40 w Londynie uncja złota kosztowała 832,05 dolary i była o 0,2% tańsza niż na zamknięciu wczorajszych notowań. Srebro osiągnęło cenę 13,63$ za uncję, czyli o 0,4% wyższą niż w czwartek.

K.K.
Źródło:
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki