REKLAMA

Guenter Verheugen został Honorowym Obywatelem Ostródy

2009-05-10 15:54
publikacja
2009-05-10 15:54
Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Guenter Verheugen został Honorowym Obywatelem Ostródy. Na uroczystej sesji rada miejska jednogłośnie przyjęła uchwałę w tej sprawie.

Tytuł wręczyli nowemu obywatelowi miasta burmistrz Jan Nosewicz i przewodniczący rady miejskiej Czesław Najmowicz podczas uroczystej sesji na zamku w Ostródzie. To dowód uznania dla wsparcia Verheugena dla Polski, gdy starała się o przyjęcie do Unii. Sam wyróżniony podkreślał, że Ostróda jest dziś beneficjentem wejścia do Wspólnoty.         

W sesji wzięli udział inni honorowi obywatele Ostródy, a jest ich niewielu. Zaproszono żonę zmarłego już Zdzisława Krzyszkowiaka, olimpijczyka, brązowego medalisty z Rzymu. Była też Krystyna Chojnowska-Liskiewicz, pierwsza kobieta, która samotnie opłynęła kulę ziemską ponad 30 lat temu Do tego grona honorowych obywateli dołączył dziś Guenter Verheugen. Powiedział, że czuje się zaszczycony. Zażartował, że cieszy się, iż honorowe obywatelstwo nie nakłada na niego zbyt wielu obowiązków. A w planach dzisiejszego pobytu w Ostródzie Verheugen ma jeszcze rejs statkiem po Jeziorze Drwęckim.
Źródło:IAR
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki