REKLAMA

Gowin: Do małych i średnich firm hotelarskich i gastronomicznych trafiło blisko 3 mld zł

2021-02-10 10:51
publikacja
2021-02-10 10:51
fot. Adam Chełstowski / FORUM

Małe i średnie przedsiębiorstwa z branży hotelarskiej i gastronomicznej otrzymały w ciągu trzech tygodni prawie 3 mld zł wsparcia - poinformował w środę wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Dotąd z tarczy finansowej PFR 2.0 wypłacono 5,2 mld zł - dodał.

"Tarcza finansowa PFR 2.0 to szybka i skuteczna pomoc. MŚP z branży hotelarskiej i gastronomicznej otrzymały w ciągu 3 tygodni prawie 3 mld zł wsparcia. Do tej pory z Tarczy 2.0 wypłacono 5,2 mld zł" - napisał w środę na Twitterze wicepremier Gowin.

Na Tarczę Finansową 2.0 składa się komponent przeznaczony dla mikrofirm o wartości 6,5 mld zł oraz część skierowana dla małych i średnich firm, również o wartości 6,5 mld zł.

Wnioski o wsparcie przedsiębiorcy mogą składać od 28 lutego br.

Warunkiem udzielenia pomocy finansowej przez PFR są m.in. prowadzenie działalności w ramach co najmniej jednego określonego w programie kodu PKD, czy zatrudnianie co najmniej jednego pracownika na dzień 31 grudnia 2019 r. lub 31 lipca 2020 r. Firmy, które chcą skorzystać z pomocy, muszą też wykazać określony spadek obrotów.

Subwencje z PFR mogą być umorzone do 100 proc. jeśli przedsiębiorcy spełnią kilka warunków. Są to m.in. kontynuacja prowadzenia działalności gospodarczej; utrzymanie średniego zatrudnienia (mikroprzedsiębiorstwa) lub rozliczenie nadwyżki udzielonej subwencji (MŚP); weryfikacja ex post prognozy straty oraz wysokości obrotów gospodarczych za okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 marca 2021 r. (MŚP).

aop/ amac/

Źródło:PAP
Tematy

Jak odzyskać pieniądze. Sposoby na dłużników.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
siema123
Te dotacje to śmierdzi z daleka na przekręt stulecia. Specjalnie jest przepływ wszystkiego przez przez PFR żeby potem się nie rozliczać z każdej złotówki. Ile to już miliardów wyprowadzili na fikcyjne spółki z fikcyjnymi projektami, nie wie nikt.

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki