REKLAMA

Gordiejew: polsko-rosyjska współpraca zmierza ku normalności

2008-09-15 13:30
publikacja
2008-09-15 13:30
15.9.Poznań(PAP) - Polsko-rosyjska współpraca zmierza ku normalności - chcemy mówić o intensyfikacji naszych stosunków - zapowiedział w poniedziałek na konferencji prasowej w Poznaniu rosyjski minister rolnictwa Aleksiej Gordiejew.

Minister Gordiejew jest jednym z gości targów Polagra-Food, które rozpoczęły się w poniedziałek w Poznaniu. W poniedziałek spotka się z polskim ministrem rolnictwa Markiem Sawickim.

"Nasza obecność na Polagrze świadczy o tym, że weszliśmy na nowy etap naszej współpracy. Będziemy mówić (z ministrem Sawickim - PAP) o intensyfikacji naszych stosunków handlowych, ale także o wzroście współpracy naukowo technicznej, innowacjach oraz wymianie naukowo badawczej" - powiedział Gordiejew.

Jak dodał, delegacja rosyjska przyjechała do Polski z nowymi propozycjami dla polskiej strony.

"Mamy propozycję utworzenia wspólnych firm w zakresie zwłaszcza przetwórstwa owocowo-warzywnego, zamrażania i współpracy w zakresie warzyw i owoców" - powiedział.

Wcześniej Sawicki powiedział na konferencji prasowej, że wymiana handlowa między Polską a Rosją mogłaby być większa. Z takim twierdzeniem zgodził się także Gordiejew.

"Powiedzieć, że poziom naszych obrotów zaspokaja nasze plany, byłoby niesłusznie. Mamy rezerwy i również o tym będziemy rozmawiać z ministrem Sawickim. Musimy szukać wspólnych kompromisów i wspólnie będziemy ich szukać. Wypijemy po kieliszku wódki i wszystko rozwiążemy" - stwierdził rosyjski minister.

Podczas targów zaplanowano też spotkania z ministrami rolnictwa państw Grupy Wyszehradzkiej oraz przedstawicielami tych resortów m.in. z Chin, Palestyny i Ukrainy.

W poniedziałek w Poznaniu rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych i Gastronomii Polagra-Food oraz Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych Polagra-Tech.

Obie imprezy potrwają do czwartku. Podczas targów odbędzie się m.in. kulinarny Puchar Polski, mistrzostwa polski sieci kawowych, kilkanaście promocji wystaw narodowych oraz salon win, m.in. gruzińskich.

W tym samym czasie w Poznaniu odbywa się też Międzynarodowy Salon Techniki Pakowania i Logistyki TAROPAK. (PAP)

rpo/ je/ jbr/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki