Francja: wzmocnione siły policji do ochrony letnich festiwali

Wzmocnione jednostki policji będą strzegły bezpieczeństwa na letnich festiwalach organizowanych we Francji. Informację na ten temat podał minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve.

Francja: wzmocnione siły policji do ochrony letnich festiwali
Francja: wzmocnione siły policji do ochrony letnich festiwali (fot. Francis Nicolas / MAXPPP)

Tego typu imprezy często odbywają się w niewielkich miasteczkach Bretanii czy Kraju Basków. Są związane z miejscowym kolorytem, folklorem i stanowią duża atrakcję turystyczną. Władze nie chcą zrezygnować z ich organizowania - tym bardziej, że oznaczałoby to ugięcie się pod presją dżihadu, który walczy z zachodnią cywilizacją i chce ludzi w Europie zmusić do tego, by się bali wychodzić z domów.

Minister spraw wewnętrznych Bernard Cazneuve zauważył po ostatnim ataku na kościółek pod Rouen, że po wielkich miastach - Tuluzie, Paryżu czy Nicei - terroryści organizują zamachy w małych miasteczkach na prowincji. Stąd dla zapewnienia bezpieczeństwa w takich miejscowościach, w trakcie ponad pięćdziesięciu festiwali zmobilizowanych zostanie 23 i pół tysiąca policjantów, żandarmów i rezerwistów.

W tej chwili w operacji antyterrorystycznej udział bierze 10 tysięcy żołnierzy. Z tego cztery tysiące jest w Paryżu - reszta w pozostałej części Francji. Te proporcje też mają się zmienić.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Marek Brzeziński/Paryż/mg/dabr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~posrednik

Czyli więcej kredek i flamastrów

! Odpowiedz
0 1 ~GG

A pamiętacie jakie 'zagrożenie' dla Francji stanowił mecz Polska-Niemcy podczas ostatnich mistrzostw Europy. Euro-lewacy prześcigali się w podgrzewaniu nastroju iście armagedonu, a tu niespodzianka dżihad sie odezwał.

! Odpowiedz
0 2 ~quki

Letnich? Wśród islamistów występuje jakaś sezonowość w zamachach?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil