REKLAMA

Francja: wzmocnione siły policji do ochrony letnich festiwali

2016-07-27 22:57
publikacja
2016-07-27 22:57

Wzmocnione jednostki policji będą strzegły bezpieczeństwa na letnich festiwalach organizowanych we Francji. Informację na ten temat podał minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve.

fot. Francis Nicolas / / MAXPPP

Tego typu imprezy często odbywają się w niewielkich miasteczkach Bretanii czy Kraju Basków. Są związane z miejscowym kolorytem, folklorem i stanowią duża atrakcję turystyczną. Władze nie chcą zrezygnować z ich organizowania - tym bardziej, że oznaczałoby to ugięcie się pod presją dżihadu, który walczy z zachodnią cywilizacją i chce ludzi w Europie zmusić do tego, by się bali wychodzić z domów.

Minister spraw wewnętrznych Bernard Cazneuve zauważył po ostatnim ataku na kościółek pod Rouen, że po wielkich miastach - Tuluzie, Paryżu czy Nicei - terroryści organizują zamachy w małych miasteczkach na prowincji. Stąd dla zapewnienia bezpieczeństwa w takich miejscowościach, w trakcie ponad pięćdziesięciu festiwali zmobilizowanych zostanie 23 i pół tysiąca policjantów, żandarmów i rezerwistów.

W tej chwili w operacji antyterrorystycznej udział bierze 10 tysięcy żołnierzy. Z tego cztery tysiące jest w Paryżu - reszta w pozostałej części Francji. Te proporcje też mają się zmienić.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Marek Brzeziński/Paryż/mg/dabr

Źródło:IAR
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~posrednik
Czyli więcej kredek i flamastrów
~GG
A pamiętacie jakie 'zagrożenie' dla Francji stanowił mecz Polska-Niemcy podczas ostatnich mistrzostw Europy. Euro-lewacy prześcigali się w podgrzewaniu nastroju iście armagedonu, a tu niespodzianka dżihad sie odezwał.
~quki
Letnich? Wśród islamistów występuje jakaś sezonowość w zamachach?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki