Francja: rośnie liczba obcokrajowców wydalanych poza granice kraju

Procedurę "wymuszonego powrotu" Francja zastosowała w 2017 roku wobec prawie 15 tys. obcokrajowców i jest to wzrost o 15 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Odsyłani są głównie obywatele krajów spoza Unii Europejskiej, ale deportowani bywają też np. Rumuni.

(fot. Tony Gentile / Reuters)

Liczba osób, które Francja wydaliła poza granice Unii Europejskiej, zwiększyła się w 2017 roku do 6596, co stanowi wzrost o 7 proc. w porównaniu z 2016 rokiem. Ta liczba odnosi się do tych, którym Francja odmówiła prawa do azylu.

Dziennik "Le Monde" przypomina, że odsyłanie do domu uchodźców, których wnioski o azyl odrzucono, było jedną z obietnic rządu premiera Edouarda Philippe'a, a także głównym zadaniem dla ministra spraw wewnętrznych Gerarda Collomba.

Wzrosła też liczba wydalonych z Francji obywateli Unii Europejskiej. W tym gronie dominują Rumuni, których odesłano o 9 proc. więcej niż w 2016 r.

Dane na temat migracji podało we wtorek francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych w raporcie przygotowanym przez Dyrekcję Generalną ds. Cudzoziemców we Francji (DGEF). Tego samego dnia prezydent Francji Emmanuel Macron odwiedził Calais i wygłosił tam przemówienie na temat polityki migracyjnej.

Kilka dni wcześniej Francuski Urząd ds. Ochrony Uchodźców i Bezpaństwowców (OFPRA) ogłosił, że liczba wnioskujących o azyl we Francji przekroczyła w 2017 roku po raz pierwszy 100 tys. (PAP)

stz/ fit/ mc/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 ajwaj

BILANS ?
""liczba wnioskujących o azyl we Francji przekroczyła w 2017 roku po raz pierwszy 100 tys""
""Procedurę "wymuszonego powrotu" Francja zastosowała w 2017 roku wobec prawie 15 tys. obcokrajowców i jest to wzrost o 15 proc. w stosunku do roku poprzedniego.""

Czyli inwazja islamu trwa :)
Z "wydalonych" z zachodu de facto prawie nikt nie wyjezdza (sadza sie np. latami, choruja, "znikaja" itp), z czekajacych na "azyl" tworzy sie intensywnie wiecej > nowe dzieci > zatrzymanie wydalenia itd. Przemysl "uchodzców" to mld. $

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil