REKLAMA

Fortuna odprowadziła do budżetu ponad 130 mln zł podatku od gier w 2017 r.

2018-03-05 14:08
publikacja
2018-03-05 14:08

Fortuna Entertainment Group odprowadziła w 2017 r. do budżetu 130,26 mln zł podatku od gier, poinformował prezes Fortuny w Polsce Konrad Komarczuk. Jego zdaniem, cała branża zasiliła Skarb Państwa kwotą ok. 400 mln zł. 

fot. HH / / Bankier.pl

"Przychody Fortuny w Polsce wzrosły w rok do roku o 101,2 proc., co wynikało ze zmiany ustawy hazardowej w kwietniu i zezwolenia na legalną reklamę. W efekcie nastąpiło przeniesienie się graczy z szarej strefy do rynku legalnego, także tych, którzy dotąd dywersyfikowali zakłady na oba te kanały" - powiedział Komarczuk na konferencji prasowej.

Dodał, że legalnie działającym bukmacherom pomogło także wycofanie się z polskiego internetu części operatorów zagranicznych. Dotyczy to szczególnie podmiotów notowanych na giełdach w innych krajach, którzy nie mogli sobie pozwolić na problemy prawno-podatkowe w Polsce. 

"Pozytywne dla branże zmiany spowodowały, że ubiegłym roku zapłaciliśmy 130,26 mln zł podatku od gier, a więc o 139,8 proc. więcej niż w roku 2016. Zakładając, że posiadamy 1/3 udziału w rynku, można szacować, że cała branża wpłaciła do Skarbu Państwa ok. 400 mln zł, czyli 2,5 razy więcej niż w roku poprzednim" - podkreślił Komarczuk. 

Prezes zaznaczył, że dobre wyniki 2017 r. skłoniły zarząd do dalszych inwestycji w rozwój sieci sprzedaży, systematycznie będą także rosły nakłady na reklamę. Dziś Fortuna sponsoruje Legię Warszawa w Ekstraklasie, jako partner I Ligę i kilka klubów w tej klasie rozgrywkowej. Od niedawna spółka współpracuje także pierwszą drużynę e-gamingową - AGO Esport. Na koniec 2017 r. posiadała 595 punktów sprzedaży. 

"Dobry rok 2017 zachęcił nas do kontynuacji inwestycji w sieć oraz wydatków na reklamę. Na koniec 2018 r. chcemy mieć 685 punktów sprzedaży, a nakłady na reklamę, po wzroście o 102 proc. w roku ubiegłym, wzrosną o kolejne 12 proc." - podsumował Komarczuk.

W połowie lutego akcjonariusze Fortuna Entertainment Group zdecydowali na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu o wycofaniu akcji spółki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i Praskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Fortuna Entertainment Group to największy operator zakładów wzajemnych w Europie Środkowej. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r. 

Źródło:
Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
cyklotron
śmieszna kwota!. Ile utracono miejsc pracy ? Jako osoba mieszkająca na stale za granica gdzie nie ma podatku od gier hazardowych moge z całą pewnościa stwierdzic , że znacznie więcej stracono w: (miejsca pracy, reklama ,nielegalne zakłady) W Polsce podatek od hazardu to zwykły HARACZ!

Powiązane: Ustawa o grach hazardowych

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki