REKLAMA

Facebook zabrania Trumpowi dostępu do swojej platformy na dwa lata

2021-06-04 21:27
publikacja
2021-06-04 21:27
Facebook zabrania Trumpowi dostępu do swojej platformy na dwa lata
Facebook zabrania Trumpowi dostępu do swojej platformy na dwa lata
fot. Naresh777 / / Shutterstock

Facebook poinformował w piątek, że zabroni byłemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi dostępu do swojej platformy na dwa lata. Ogłosił też nową politykę dotyczącą radzenia sobie z wypowiedziami prominentnych polityków.

Decyzja ta uniemożliwi Trumpowi korzystanie z Facebooka przez kolejne dwa lata, gdy będzie przygotowywać się do potencjalnej kampanii prezydenckiej w 2024 roku.

Facebook zwrócił się do swego panelu doradczego (Oversight Board) o ocenę decyzji o bezterminowym zakazie dla Trumpa po zamieszkach w styczniu na Kapitolu wywołanych przez zwolenników byłego prezydenta USA. Panel ten w zeszłym miesiącu odpowiedział, że Facebook musi albo na stałe zablokować konta Trumpa na Facebooku i Instagramie lub ustalić termin, na który zostaną zawieszone.

W swym poście na blogu szef ds. globalnej polityki Facebooka, Nick Clegg powiedział, że firma zawiesi konta Trumpa na dwa lata, ze skutkiem od daty początkowego zawieszenia 7 stycznia tego roku.

Clegg wyjaśnił, że Facebook zdecydował się na zawieszenie na dwa lata w przypadku poważnych naruszeń polityki, ponieważ musi ono być wystarczająco długie, aby "zapewnić bezpieczny okres po aktach podżegania" i "wystarczająco znaczące, aby odstraszyć pana Trumpa i innych przed popełnieniem tak poważnych naruszeń w przyszłości".

Jak powiedział Clegg, pod koniec dwuletniego okresu Facebook zwróci się do ekspertów, aby "ocenili, czy zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego się zmniejszyło". Potem Facebook oceni czynniki zewnętrzne, "w tym przypadki przemocy, ograniczenia pokojowych zgromadzeń i inne oznaki niepokojów społecznych".

"Jeśli stwierdzimy, że nadal istnieje poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego, przedłużymy ograniczenie o określony czas i przeprowadzimy ponowną ocenę, aż to ryzyko ustąpi" – dodał Clegg.

Facebook zapowiedział w piątek, że nie będzie już dawał politykom specjalnych zwolnień od swoich zasad dotyczących treści, co stanowi ogromne odejście od wieloletniej polityki traktowania wypowiedzi polityków inaczej niż zwykłych użytkowników. (PAP)

jo/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Powiązane

Komentarze (16)

dodaj komentarz
kkrzyy
Oj tam. Trampek założy sobie drugiego maila i nowe konto „Donald Te”, zawód - szlachta nie pracuje. I ominie ta niedogodność.
kris74keh
Nowy rodzaj dyktatury, dyktatura FAANG. Może być wstępem do naprawdę groźnych zdarzeń.
the_mind_renewed
Należy się obawiać ludzi którzy chcą dobra dla innych. Budowanie dobroci wewnątrz nas samych tylko ma sens.
itso_argumentum_ad_ignorantiam
korzystasz ze swoich rad ?
pstrzezek
Oj tam oj tam. Przecież Trump już dawno miał stworzyć własne media które zmiotą Fejsbooka że śladu po nim nie będzie. Nie kojarzę nazwy ale jak mówił że zrobi to wiadomo że zrobi. Ten człowiek w życiu nie skłamał ;)))))))
ja3
To tak można? Wydaje mi się, że ich 1 poprawka do konstytucji mówiła coś o wolności słowa... Sam Trump namawiał do zachowania spokoju. Zamieszek nie było, wpuszczono tłum do środka, zrobiono kilka fotek i krótką relację do mediów, a potem ten tłum wyrzucono. Potem prezydentem został Biden, który od razu rozpoczął To tak można? Wydaje mi się, że ich 1 poprawka do konstytucji mówiła coś o wolności słowa... Sam Trump namawiał do zachowania spokoju. Zamieszek nie było, wpuszczono tłum do środka, zrobiono kilka fotek i krótką relację do mediów, a potem ten tłum wyrzucono. Potem prezydentem został Biden, który od razu rozpoczął nową wojnę, zaczął wprowadzać większy socjal i propagandę maseczkową. Widać Trump przegrał wojnę z facebookiem. W jednym ze swoich wystąpień mówił o wpływie korporacji na życie ludzi i politykę. Pewnie dlatego już jest zakrzyczany...
qart
Adolf Zuckerberg czuje się bogiem, sądem i wyrocznią w jednym. Lewackie media milczą, bo jest im cenzura na rękę. Świat schodzi na psy. Ja te portale typu FB omijam z daleka.
langdon25
Brawo dla Fejsbuka - Trumpek pajac miał tworzyć swoje media i jakoś mu nie wyszło ?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki