REKLAMA
PIT 2023

Enter Air obserwuje duży popyt na usługi; zamówienia na '24 przekraczają możliwości przewozowe

2023-11-29 18:26
publikacja
2023-11-29 18:26

Enter Air ocenia, że zgłoszony popyt na usługi w niskim sezonie jest duży, a zamówienia na 2024 rok przekraczają możliwości przewozowe spółki nawet pomimo planowanego powiększenia floty - podał przewoźnik lotniczy w komunikacie.

Enter Air obserwuje duży popyt na usługi; zamówienia na '24 przekraczają możliwości przewozowe
Enter Air obserwuje duży popyt na usługi; zamówienia na '24 przekraczają możliwości przewozowe
fot. Malwina Wrotniak / / Bankier.pl

"Rekordowy poziom przychodów i EBITDA po trzech kwartałach jest bardzo dobrym prognostykiem wyników całego roku. Zgłoszony popyt na usługi w niskim sezonie jest duży, a zamówienia na przyszły rok przekraczają nasze możliwości przewozowe, nawet pomimo planowanego powiększenia floty" - powiedzial cytowany w komunikacie prasowym członek zarządu Enter Air Grzegorz Polaniecki.

Spółka poinformowała w środę, że jej przychody w I-III kwartale 2023 r. wyniosły 2,1 mld zł i były o 14,2 proc. wyższe niż rok wcześniej. Podała, że na wyniki spółki oraz wskaźniki rentowności w III kwartale 2023 r. negatywny wpływ miały ceny paliw.

"Przy rosnących w wysokim sezonie cenach paliwa zwrot jego kosztów otrzymywany od touroperatorów nie w pełni pokrywał koszt zakupu, ponieważ cena paliwa jest ustalana z klientami z wyprzedzeniem. Zostało to częściowo zrekompensowane krótkoterminowymi transakcjami na instrumentach pochodnych, które są widoczne w przychodach finansowych" - napisano w komunikacie.

"Z kolei opóźnienie w dostawie samolotów B737-MAX 8 spowodowało konieczność pilnego wynajęcia maszyn na zasadach wet-lease, których wykorzystanie jest dużo droższe niż korzystanie z własnego samolotu. Dostawa jednego z samolotów została nawet anulowana, gdyż opóźniła się aż na jesień. Wynajmy wet-lease wpłynęły negatywnie na marżę, ale pozwoliły wykonać wszystkie zakontraktowane rejsy" - dodano.

Enter Air wypracował 191 mln zł zysku operacyjnego, czyli o 7,8 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2022 r. oczyszczonym ze zdarzenia jednorazowego.

EBITDA grupy w pierwszych 9 miesiącach 2022 r. wyniosła 385,5 mln zł i była o 200,4 proc. wyższa rdr.

Przewoźnik zanotował 130,4 mln zł zysku netto w porównaniu do 4,3 mln zł zysku netto w analogicznym okresie 2022 r. (PAP Biznes)

seb/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
goscgumka
Spokojnie. Jak eu dokręcić śrubę z ets naliczanymi w ogrzewanie domów/mieszkań, ceny prądu. Kiedy jedyne dostępne auto to będzie elektryk trzy razy droższy od spalinowki i bez możliwości powszechnego ładowania, wtedy ta szara masa „europejczykow” zamiast na wakacje będzie zbierała chrust, mirabelki i kasę na czynsz wynajętego Spokojnie. Jak eu dokręcić śrubę z ets naliczanymi w ogrzewanie domów/mieszkań, ceny prądu. Kiedy jedyne dostępne auto to będzie elektryk trzy razy droższy od spalinowki i bez możliwości powszechnego ładowania, wtedy ta szara masa „europejczykow” zamiast na wakacje będzie zbierała chrust, mirabelki i kasę na czynsz wynajętego mieszkania.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki