REKLAMA

Dwóch norweskich turystów znalazło w lesie 2 mln koron

2021-07-04 06:00
publikacja
2021-07-04 06:00
Dwóch norweskich turystów znalazło w lesie 2 mln koron
Dwóch norweskich turystów znalazło w lesie 2 mln koron
/ FORUM

Dwóch żądnych przygód norweskich turystów znalazło 2 mln koron (196 tys. euro) ukrytych między kamieniami w lesie nieopodal miejscowości Moss w południowo-wschodniej Norwegii. Policja szuka właściciela pieniędzy.

Jak podaje dziennik "VG", Ole Bisseberg wraz z kolegą wybrał się do lasu, aby sprawdzić, czy trasa będzie odpowiednia na wycieczkę dla ich rodzin z małymi dziećmi. Mężczyźni dotarli do groty, która podczas II wojny światowej służyła norweskiemu ruchowi oporu jako skrytka na broń. "Jaskinia okazała się być ciasna i mało ekscytująca" - stwierdził Bisseberg.

Wówczas, jak relacjonuje gazeta, żądni przygody mężczyźni pomyśleli, że w pobliżu historycznego miejsca mogą znajdować się przedmioty z okresu wojny. Zaczęli rozglądać się i podnosić kamienie. Około 200 kroków od jaskini w niewielkiej szczelinie znaleźli zniszczoną torbę z czterema pakunkami zaklejonymi taśmą. W środku znajdowały się banknoty o nominale 500 oraz 1000 koron norweskich z 1999 roku. Część z paczek była otwarta.

Bisseberg wraz z kolegą zabrał znalezisko do domu, a następnie o pieniądzach poinformował policję. W sprawę włączony został organ do walki ze zorganizowaną przestępczością Kripos. Śledczy sprawdzają numery seryjne banknotów, aby dowiedzieć się, czy pieniądze mogą pochodzić z przestępstwa. Badane są także odciski palców oraz ślady DNA.

zys/ kib/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Powiązane

Komentarze (4)

dodaj komentarz
bmwm6jp
Dobrze zrobili. Pieniądze mogły być fałszywe lub kradzione, zwłaszcza gdy były z kolejnym nr serii. Poszliby wydać i trafiliby za kraty.
m00zyk
Głupio zrobili. Trzeba było zostawić w spokoju albo zabrać je dla siebie, a nie policji zgłaszać!
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
the_mind_renewed
A co było ? Daj jeszcz raz bo masz dobre notowania!

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki